امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16884
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی ابراهیم معاون تربیت وزیر آموزش و پرورش عراق، امروز در حاشیه دیدار با وزیر آموزش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی ابراهیم معاون تربیت وزیر آموزش و پرورش عراق، امروز در حاشیه دیدار با وزیر آموزش و پرورش ایران در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص تعداد معلمان و حقوق این گروه در کشور عراق، اظهار داشت: 600 هزار معلم در مدارس عراق تدریس می‌کنند که البته با درنظر گرفتن کادر آموزشی، وزارت آموزش و پرورش عراق 750 هزار پرسنل دارد؛ در سال جدید نیز 35 هزار نفر در این وزارتخانه استخدام شدند که 15 هزار نفر کادر آموزشی و 20 هزار نفر کادر اداری بودند.

وی به حقوق معلمان عراقی اشاره کرد و افزود: معلمان مجرد در آغاز استخدام 450 دلار دستمزد می‌گیرند که اخیراً افزایش 150 دلاری داشتیم که 600 دلار می‌شود که این افراد بعد از ازدواج با درنظر گرفتن حق عائله‌مندی 650 دلار می‌گیرند.

ابراهیم، با بیان اینکه تعداد پرسنل خانم در آموزش و پرورش عراق 65 درصد و تعداد پرسنل آقا 35 درصد است ادامه داد: از 120 میلیون دلار بودجه کشور عراق، بخش قابل توجهی به آموزش و پرورش اختصاص دارد اما به دلیل اینکه درصد کادر اداری بسیار بالا است اکثر این بودجه صرف حقوق و مزایا می‌شود، به عنوان مثال در یک مدرسه در کربلا با 8 کلاس 60 معلم داریم.

وی درخصوص تعداد دانش‌آموزان محصل در مدارس عراق نیز گفت: 8 میلیون دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند که تعداد دانش‌آموزان دختر و پسر تقریباً برابر است.

معاون وزیر آموزش و پرورش عراق تعداد ساختمان‌های این وزارتخانه را 21 هزار عنوان کرد و افزود: با توجه به برخی مدارس دو شیفته است تعداد مدارس بیش از 21 هزار مدرسه است.

وی به تلویزیون آموزشی این کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این تلویزیون زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است و کادر علمی آن را نیز آموزش و پرورش تعیین می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها