امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16892
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین انواری در مراسم افتتاحیه اردوهای تابستانی ویژه دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، اظهارداشت: امسال ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین انواری در مراسم افتتاحیه اردوهای تابستانی ویژه دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره)، اظهارداشت: امسال اردوهای تابستانی و اوقات فراغت جوان همزمان با اعیاد شعبانیه شروع شده است که این موضوع را به فال نیک می‌گیریم.

وی تصریح کرد: امسال هفت‌هزار دانش‌آموز دختر و پسر در 21 اردوگاه از امروز حضور پیدا خواهند کرد و این درحالیست که اردوهای تابستانی تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

انواری ادامه داد: برنامه‌ریزی برای اردوها به گونه‌ای پیش‌بینی شده است که هر یک از گروه‌های دانش‌آموزی به مدت یک هفته بتوانند از برنامه‌های متنوع در اردوگاه‌ها استفاده کنند و این در حالیست که در ایام ماه مبارک رمضان به 10 روز افزایش پیدا خواهد کرد.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سه هزار کادر اردوگاهی برای این ایام و ارائه خدمات به دانش‌آموزان تجهیز شده است که این کادرها در بخش مدیریتی، مربی‌گری، مشاوره و ... است.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: امسال برنامه خود را برای تعیین دانش‌آموزان در اردوگاه‌ها تغییر داده‌ایم به طوری که سال‌های گذشته دانش‌آموزانی که دارای معدل بالا بودند در اردوگاه‌ها شرکت می‌کردند که امسال سعی شده است دانش‌آموزانی که با مشکلاتی در خانواده روبرو هستند در این اردوها حاضر شوند.

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود با انجام برنامه‌های متنوع در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی دانش آموزان را در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمنان مقاوم‌سازی کنیم ضمن اینکه امسال دختران دانش‌آموز به همراه مادرانشان در اردوهای تابستانی شرکت می‌کنند.

وی استفاده از اساتید، علما و مربیان آموزش و پرورش را از دیگر نکات اردوهای تابستانی امسال مطرح کرد و گفت: در ایام برگزاری اردوها پرونده سلامت برای آن‌ها تهیه خواهد شد که پس از اتمام زمان برگزاری اردوها، این پرونده سلامت به استان‌ها ارسال خواهد شد.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: یکی از اهداف کمیته امداد جهت برگزاری اردوها، ساماندهی خانواده‌ها و ایجاد نشاط و شادی در بین دانش‌آموزان است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) بیان داشت: سال گذشته مجموعه امداد، 300 هزار فرصت شغلی را در تعهد خود قرار داد که توانست تا پایان سال این تعداد را تحقق ببخشد ضمن اینکه سال گذشته توانستیم از وام‌های قرض‌الحسنه بانک‌ها استفاده کنیم که امیدواریم امسال نیز بانک‌ها تعامل خوبی را با مجموعه امداد داشته باشند.

انواری در ادامه مراسم با اشاره به اینکه امسال شورای اشتغال 500 هزار فرصت شغلی را در تعهد کمیته امداد قرار داده است، گفت: چنانچه بانک‌ها تعامل داشته باشند و وام‌های اشتغال را در زمان مشخص به مراجعه‌کنندگان بدهند می‌توانیم به این رقم دست پیدا کنیم.

وی اضافه کرد: امسال سقف وام‌های اشتغال افزایش پیدا کرده است به طوریکه از 15 به 20 میلیون افزایش پیدا کرده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در پایان خاطرنشان کرد: امسال برای برگزاری اردوهای تابستانی 10 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

به گزارش فارس، در مراسم افتتاحیه اردوهای تابستانی ویژه دانش‌آموزان کمیته امداد، حبیب‌الله عسگراولادی نماینده ولی فقیه در کمیته امداد، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اکبر میرشکار معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها