امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16897
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان»، نیروهای امنیتی ترکیه صبح دوشنبه در شهر «بالیکسیر» واقع در منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان»، نیروهای امنیتی ترکیه صبح دوشنبه در شهر «بالیکسیر» واقع در منطقه دریای «مرمرة» در غرب ترکیه، 60 قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کردند.

بر اساس بیانیه دایره امنیتی این شهر، 500 نیروی پلیس با مشارکت در این عملیات، 38 خانه در چهار محله این شهر را بازرسی کردند و قاچاقچیان را دستگیر کردند.

در این عملیات از چندین فروند بالگرد و سگهای پلیس برای شناسایی محل اختفای مواد مخدر استفاده شد.

نیروهای امنیتی در این عملیات میزان زیاد حشیش، مواد مخدر و سلاح‌های بدون مجوز توقیف کردند.

چند روز پیش، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص« درگزارش ویژه ای به قلم آنشل بابیر درباره  شهر کردنشین دیاربکر ترکیه ادعا کرد که طی سالیان اخیر کشت و تولید مواد مخدر و همچنین انتقال مواد به دیاربکر افزایش چشمگیری یافته و همزمان با رشد ثروت شبکه های توزیع مواد مخدر و سربرآوردن صدها ساختمان لوکس در این شهر، تعداد معتادان به مواد مخدر نیز چند برابر شده است.

در این گزارش همچنین به این موضوع اشاره شده که ده‌ها لابراتوار و کارگاه تبدیل مواد مخدر در دیاربکر وجود دارد و این شهر یکی از مراکز مهم تولید مواد مخدر در کل منطقه و جهان است.

انتشار این گزارش تحلیلگر اسراییلی تنها یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که در دیاربکر، یک عملیات زمینی و هوایی گسترده در سه منطقه روستایی لیجه، خانی و کوجاکوی با حضور بیش از هزار و دویست نفر از نیروهای پلیس، ژاندارمری، میت و محافظین روستا انجام شد. در این عملیات که با استفاده از دو فروند بالگرد، سی دستگاه خودرو زرهی و تصاویر و اطلاعات ماهواره ای برگزار شد، دو ونیم میلیون بوته مواد مخدر کشف و امحا شد.

دولت ترکیه همواره مدعی شده که تولید، ترانزیت و توزیع مواد مخدر در سراسر ترکیه و همچنین در بخشی از بالکان و اروپا توسط پ‌ک‌ک صورت می‌گیرد اما پ‌ک‌ک همواره این اتهام را رد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها