امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16903
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دولت سودان امروز سه شنبه خواسته‌های یک فعال آمریکایی از دولت واشنگتن برای حمله به فرودگاه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، دولت سودان امروز سه شنبه خواسته‌های یک فعال آمریکایی از دولت واشنگتن برای حمله به فرودگاه های نظامی سودان را کم اهمیت خواند.

به گفته این فعال آمریکایی هواپیماهای نظامی سودان در جریان درگیری با شورشیان جبهه انقلابی، غیرنظامیان را در استان های کردفان جنوبی و نیل آبی هدف قرار داده است.

ابوبکر الصدیق، سخنگوی رسمی وزارت خارجه سودان در اظهاراتی به روزنامه الاخبار این کشور گفت: این خواسته ها نشان دهنده افراط گرایی است و میزان خصومت گروه های تندرویی را نشان می دهد که دعوت به جنگ علیه کشور و ملت سودان می کنند.

این مقام سودانی افزود: رفتارهای گروه های فشار آمریکایی تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جرایم واقعی است که شورشیان ائتلاف جبهه انقلابی علیه شهروندان بی گناه در دو شهر ام روابه و ابوکرشولا مرتکب شدند.

وی افزود: والری آموس معاون دبیر کل سازمان ملل در جریان سفر ماه مه گذشته به سودان از نزدیک جرایم شورشیان را درک کرد.

الصدیق تصریح کرد: گروه های فشار در آمریکا حقایق را مخفی کرده و برای اهداف معینی فرافکنی کرده و سخنان دروغ به زبان می آورند.

کین ایزاکس، معاون رئیس برنامه جهانی و روابط دولتی در سازمان سامرتان پرس از دولت آمریکا خواسته بود فردوگاه های نظامی سودان را به دلیل اینکه پروازهای آن کردفان جنوبی و نیل آبی را هدف می‌گیرد بمباران کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها