امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1691
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۸
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه فرانس‌24، «نیکلاس مادورو»، برنده انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا شب گذشته به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از شبکه فرانس‌24، «نیکلاس مادورو»، برنده انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا شب گذشته به عنوان رئیس جمهور این کشور در پارلمان سوگند یاد کرد.

سران و نمایندگان کشور‌های مختلف به ویژه از کشورهای آمریکای لاتین در این مراسم حضور داشتند.

«محمود احمدی‌نژاد» رئیس جمهور کشورمان نیز در این مراسم حضور داشت و در صحن پارلمان به مادورو تبریک گفت.


همزمان با برگزاری مراسم تحلیف «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری منتخب ونزوئلا و سخنرانی وی در پارلمان این کشور،  یک جوان که لباس قرمز به تن داشت سعی کرد که برای لحظاتی این مراسم را مختل کند.

تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد که این جوان خود را به محل سخنرانی رسانده و با کنار زدن مادورو، میکروفون را از او گرفت.

هنگام این حادثه، تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش مستقیم مراسم تحلیف را قطع کرد و نیروهای امنیتی فرد مهاجم را از پارلمان خارج کردند.

اگرچه در این حادثه به مادورو آسیبی نرسید اما وی با انتقاد از تدابیر امنیتی در نظرگرفته شده گفت که این مسئله می‌توانست با تیراندازی و مرگ وی همراه باشد.

در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، مادورو و «هنریکه کاپیریلس» با هم رقابت کردند که به ترتیب 50.8 و 49.07 درصد آرا را به دست آوردند و اگر چه آرای مخالفان در مقایسه با اکتبر گذشته 5 درصد بیشتر شده بود اما باز هم نتوانستند حدنصاب لازم برای به دست گرفتن قدرت راکسب کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها