امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16930
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 119
«ناجی الشهابی» عضو مجلس شورای مصر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره،حمله وحشیانه علیه تعدادی از شیعیان در ...

«ناجی الشهابی» عضو مجلس شورای مصر در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره،حمله وحشیانه علیه تعدادی از شیعیان در مصر را فاجعه دانسته و گفت: این اقدام روز سیاه در تاریخ مصر به شمار می آید.

وی تاکید کرد: نقشه صهیونیستی- آمریکایی مبنی بر شعله ور کردن زبانه های جنگ طایفه ای بین سنی و شیعی در سرزمین مصر، در حال تحقق است همانطور که آنان پیش از این سعی داشتند آتش این جنگ را بین مسلمانان و مسیحیان شعله ور سازند.

الشهابی تصریح کرد: نشانه های شعله ور کردن جنگ بین سنی و شیعی در مصر کاملا در این حادثه دردناک نمود یافته است زیرا  ضرب و شتم شهروندان مسلمان شیعه در برابر چشمان همه صورت گرفت بدون اینکه کسی برای جلوگیری از آن کاری کند آن هم در شرایطی که بر اساس تعالیم دینی ریختن خون مسلمان به دست مسلمان، حرام است.

وی همچنین تاکید کرد که دلیل اصلی موفقیت مزدوران خارجی و تحقق نقشه آمریکایی- صهیونیستی در مصر، در درجه نخست نبود قانون و دولت و نیز توسل به شیوه های ترس و تحریک است که همواره شعله ور کردن فتنه را به دنبال داشته است.

الشهابی با فراخواندن الازهر به مقابله با این فتنه گری اظهار داشت: باید شیو های تحریک آمیز و توسل به ضرب و شتم که به جنگ طایفه ای  دامن می زند کنار گذاشته شود؛ همانطور که در بیانیه الازهر به این موضوع به طور صریح و آشکار اشاره شده بود.

این در حالی است که تکفیری ها دو روز پیش با حمله به علامه شیخ حسن شحاته عالم بزرگ دینی شیعیان مصر او و سه تن از همراهانش را به شهادت رساندند. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها