امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16933
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میثم السلمان در مصاحبه با شبکه العالم گفت: رژیم آل خلیفه نه تنها از بازسازی مساجدی که به طور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میثم السلمان در مصاحبه با شبکه العالم گفت: رژیم آل خلیفه نه تنها از بازسازی مساجدی که به طور غیرقانونی تخریب شده است، خودداری می کند بلکه تعرض به مقدسات را بیش از پیش افزایش داده است به گونه ای که به عنوان مثال، مسجد ابوذر غفاری در منطقه النویدرات (جنوب منامه پایتخت بحرین) از چهار روز پیش تاکنون در محاصره و تلاش می کند که این مسجد را به پارک تبدیل کند.

وی افزود: چنین اقدامی مغایر با اصول اسلام است و احساسات مردم را تحریک می کند؛ این در حالی است که ناظران داخلی و خارجی هم در قبال اقدامات غیراسلامی و غیرقانونی رژیم سکوت کرده اند.

السلمان در ادامه از تلاش برخی ها در بحرین برای ایجاد فتنه مذهبی خبر داد و گفت: مردم بحرین به هیچ وجه اجازه نخواهند داد که مسجد ابوذر غفاری به پارک تبدیل شود و ما از رژیم خواسته ایم که به اقدامات جنون آمیز خود پایان دهد.

عضو ارشد دیده بان حقوق بشر بحرین اعلام کرد: مردم مانع احداث پارک در محل مسجد ابوذر غفاری خواهند شد و ریاست اوقاف جعفری نیز به زودی بیانیه ای در این خصوص صادر خواهد کرد .

السلمان اظهار داشت: مسجد ابوذر غفاری بیش از 70 سال قدمت دارد و رژیم نمی تواند تاریخ این مسجد را نادیده بگیرد .

وی همچنین قتل حسن شحاته عالِم شیعی مصری به دست تکفیری ها را محکوم کرد و گفت: فطرت انسانی با چنین اقدام زشتی هیچگونه سازگاری ندارد.

عضو ارشد دیده بان حقوق بشر بحرین  خاطرنشان کرد: در بحرین نیز افرادی وابسته به رژیم از طریق تخریب مساجد به دنبال ایجاد فتنه مذهبی هستند، ولی مردم از مساجد چشم پوشی نخواهند کرد.

وزارت کشور بحرین پیش از این با محاصره کامل مسجد تخریب شده ابوذر، اقامه نماز در این مکان عبادی را ممنوع کردند.

وزارت دادگستری و امور اسلامی بحرین همچنین دستور تخریب دوباره مسجد ابوطالب در شهر حمد را به عنوان مقدمه ای برای انتقال این مسجد به جایی دور افتاده صادر کرده است.

وزارت دادگستری و امور اسلامی تهدید مشابهی را نیز درخصوص انتقال دو مسجد فدک الزهراء و امام عسگری (ع) به جاهای دور افتاده و متروک مطرح کرده است.

دولت بحرین این دو مسجد را در سه ماهه چهارم سال 2011 میلادی در راستای سیاست مجازات گروهی تخریب کرده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها