امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16939
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک شهروند مغربی اهل منطقه مکناس در مرکز این کشور که در اعتراض به مخالفت مقامات برای دادن یک گواهی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک شهروند مغربی اهل منطقه مکناس در مرکز این کشور که در اعتراض به مخالفت مقامات برای دادن یک گواهی به وی اقدام به خودسوزی کرده بود درگذشت.

الحبیب بنکروم نماینده انجمن حقوق بشر مغرب با تایید این خبر گفت: عبدالقادر العطاوی پدر پنج فرزند یک خانواده با ریختن بنزین به روی بدنش در مقابل ساختمان شهرداری شهر سبع عیون در 15 کیلومتری جنوب شرق مکناس اقدام به خودسوزی کرد.

یک منبع امنیتی مغرب تاکید کرد که مقامات محلی اعلام کردند که این مرد یک گواهی تولد فرزند جدیدش را درخواست کرده بود تا برایش کارت ملی صادر کند اما از آنجایی که فرزند جدید متولد منطقه ورزازات بوده شهرداری سبع عیون این درخواست را رد کرده بود.

یک مسئول انجمن حقوق بشر مغرب گفت: این فرد بیکار بوده و خواستار دریافت یک گواهی برای معاف شدن از پرداخت هزینه بیمارستانی شده بود که همسرش در آنجا زایمان کرده بود.

طی چند سال اخیر شمار زیادی از شهروندان مغربی در اعتراض به شرایط بد اقتصادی و یا اجتماعی در این کشور اقدام به خودسوزی کردند.

یک دوره گرد سبزی فروش نیز ماه گذشته در شهر مراکش در جنوب مغرب در اعتراض به توقیف گاری و اجناس خود از سوی شهرداری بر اثر خودسوزی جان باخت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها