امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16943
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فرانس 24، «انمار حمود» مسئول امور آوارگان سوری در اردن اعلام کرد که طی دو سال گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از فرانس 24، «انمار حمود» مسئول امور آوارگان سوری در اردن اعلام کرد که طی دو سال گذشته 68 هزار و 373 آواره به کشور خودشان بازگشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه بازگشت آوارگان در ماه جاری بیش از هر زمان دیگری بوده و افزود: تنها امروز 350 آواره اردن را به مقصد سوریه ترک کردند.

حمود ابراز داشت که در ماه جاری 8974 آواره سوری به کشورشان بازگشته‌اند و این درحالی است که 540 هزار نفر همچنان در اردن حضور دارند که 150 هزار نفر از آنها در اردوگاه آوارگان الزعتری هستند.

این خبر در شرایطی مطرح می‌شود که آوارگان سوری بارها به دلیل شرایط بد موجود در اردوگاه‌های اردنی اقدام به تظاهرات کرده بودند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

اردن به دلیل مشکلات اقتصادی از تامین هزینه آوارگان سوری ناتوان و برای همین در حال دریافت کمک از سازمان‌های بین المللی است.

بنابر گزارش سازمان ملل انتظار می‌رود تا پایان سال 2013 تعداد آوارگان سوری در خارج از این کشور به بیش از 3 میلیون و 450 هزار نفر افزایش پیدا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها