امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16948
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرحسین تابع‌جماعت درباره برپایی این کارگاه گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نظر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرحسین تابع‌جماعت درباره برپایی این کارگاه گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نظر دارد با همکاری انجمن طراحان گرافیک ایران، پوستر اصلی سلسله برنامه‌های بر آستان جانان - ویژه ماه مبارک رمضان- را در قالب برگزاری یک کارگاه عملی آموزشی و با مدیریت گرافیست مطرح کشور، استاد ابراهیم حقیقی، برگزار کند.

وی ادامه داد: هدف از برپایی این کارگاه، معطوف به نیاز طراحی پوستر و سایر طرح های گرافیکی برای برنامه «برآستان جانان» است. این رویداد همه‌ساله و مصادف با ماه مبارک رمضان در سطح فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ مناطق 22گانه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ساماندهی و اجرا می‌شود.

تابع‌جماعت با بیان این‌که شعار اصلی برنامه «بر آستان جانان» برای ماه مبارک رمضان امسال «شهر خدا، شهر مهربانی» است،‌ گفت: این رویداد بخش‌های متعددی از جمله نمایشگاه آثار هنری در عرصه هنرهای تجسمی و هنرهای صناعی و سنتی، اجرای نمایش‌های خیابانی و صحنه‌ای، اجرای برنامه‌های موسیقایی، اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی، اجرای کارگاه‌های عملی عرصه فرهنگ و هنر، تهیه و توزیع محصولات متناسب با ماه مبارک رمضان و اجرای برنامه‌های حوزه شعر و ادب را در بر می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ثبت‌نام و حضور طراحانی که دوره‌های تخصصی گرافیک را در مرکز آموزش عالی، آموزشگاه‌ها و دانشکده‌های هنری گذرانده و علاوه بر زبان تصویر، توانایی کار با نرم افزارهای مرتبط با حوزه طراحی گرافیک را دارند، در این کارگاه‌ امکان‌پذیر است.

تابع‌جماعت همچنین گفت: ثبت‌نام در این کارگاه‌‌ سوم تیرماه پایان یافته و پس از بررسی آثار ارسالی و مدارک ثبت‌نام کنندگان، 35 نفر برای حضور در این کارگاه که با توجه به رویکرد فرهنگی، شرکت در آن رایگان است، انتخاب شده‌اند. 

وی تاکید کرد:‌ به شرکت‌کنندگان در این کارگاه گواهی نامه اهدا می‌شود. همچنین آثار خلق شده در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم علاقمندان قرار می گیرد و از میان این آثار، سه اثر به‌عنوان پوستر اصلی «بر آستان جانان» انتخاب، تقدیر و منتشر خواهد شد. به نفرات اول تا سوم نیز به ترتیب مبلغ یک میلیون تومان، 750 هزار تومان و 500 هزار تومان اهدا می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: پوسترهای منتخب این رویداد در فضاسازی‌های نمایشگاهی برنامه «بر آستان جانان» و در نمایشگاه‌های سطح مناطق شهر تهران نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

به گفته تابع‌جماعت، زمان برپایی این کارگاه روز پنجشنبه ششم تیرماه ساعت 9 تا 18در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) خواهد بود.
برچسب ها:
آخرین اخبار