امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1695
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۸
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات»، همزمان با برگزاری نخستین انتخابات شوراهای استانی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیات»، همزمان با برگزاری نخستین انتخابات شوراهای استانی در عراق بدون حضور اشغالگران، چند مرکز انتخاباتی در برخی استان‌های این کشور هدف حملات تروریستی و انفجار بمب‌های صوتی و خمپاره هاون قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، چند خمپاره هاون به سوی مراکز انتخاباتی در منطقه «اللطیفیة» شلیک شد که هیچ زخمی به همراه نداشت.

سه بمب صوتی نیز در نزدیکی مراکز انتخاباتی در تکریت، مرکز استان «صلاح‌الدین» منفجر شد که خوشبختانه هیچ قربانی به همراه نداشت.

بنا بر این گزارش، در استان «بابل» واقع در جنوب بغداد نیز به دلیل شلیک خمپاره هاون، دو نفر از اعضای یک خانواده زخمی شدند. این خمپاره به منزلشان در محله «الاطباء» در منطقه «المسیب» واقع در شمال حله و مرکز این استان اصابت کرد.

علاوه بر این، شلیک یک خمپاره هاون به منطقه «الحامیة» در مسیب، یکی از عناصر پلیس عراق را زخمی کرد.

در انفجار یک بمب در نزدیکی مرکز انتخاباتی در منطقه «جرف الصخر» در شمال حله، دو نفر زخمی شدند.

شبکه العربیة نیز در خبری فوری از بمب‌گذاری در «دیالی» خبر داد.

خبرنگار فارس در بغداد نیز به نقل از «مقداد الشریفی» سخنگوی رسمی کمیساریای عالی و مستقل انتخابات علاوه بر تایید شلیک خمپاره‌ در تکریت عراق گزارش داد که نیروهای امنیتی عراق یک بمب در نزدیکی مرکز رای‌گیری در منطقه اللطیفیة، جنوب بغداد را خنثی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیروی مبارزه با مواد منفجره عراق، یک بمب کاشته شده در یکی از جاده‌های منتهی به مراکز انتخاباتی در روستای شیخ «حمد» از بخش‌های منطقه «شرقاط» در شمال «صلاح‌الدین» را خنثی کردند.

علاوه بر این، تروریست‌ها چند مرکز انتخاباتی در منطقه «طوزخورماتو» را هدف قرار دادند و چند بمب صوتی در منطقه «سلیمان‌بک» منفجر شد.

یک منبع آگاه در پلیس عراق نیز گفت: 10 بمب صوتی در مراکز مختلف انتخاباتی با اکثریت ترکمانی نیز منفجر شده است. هدف از این اقدامات نیز، ترساندن شهروندان عراق و جلوگیری از شرکت آنها در انتخابات است تا روند رای‌گیری مختل شود.

انتخابات شوراهای استانی عراق از ساعت هفت صبح امروز در 12 استان این کشور آغاز شد و تا 5 عصر ادامه خواهد داشت تا نزدیک به 14 میلیون واجد شرایط، آرای خود را تحت تدابیر شدید امنیتی به صندوق بریزند.

شرکت‌کنندگان در این انتخابات باید 378 نفر را از میان 8 هزار و 138 نامزد وابسته به بیش از 260 جریان و گروه سیاسی، انتخاب کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها