امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16950
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 96
اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره حضور این کتابخانه در نمایشگاه ...

اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره حضور این کتابخانه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، بیان داشت: برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 50 کشور درخواست مشارکت داشتیم که تاکنون 5 کشور تصویر قرآن‌های خطی خود را برای این کتابخانه ارسال کرده است.

وی اضافه کرد: از تعداد 50 کشور، تاکنون 20 کشور برای ارائه قرآن‌های خطی خود در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم اعلام آمادگی کرده‌اند به همین منظور پیش بینی کتابخانه ملی ایران این است که امسال بیش از 20 تصویر قرآن کریم خطی سایر کشورها در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

صلاحی ادامه داد: کتابخانه ملی ایران امسال با حدود 30 منبع قرآن که 17 نسخه آن قرآن کامل و 10 قرآن نیز به شکل جزء و قطعات است، در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور می‌یابد.

وی افزود: در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حدود یک نسخه نفیس و قدیمی «نهج‌البلاغه»، تعداد هفت نسخه خطی و نفیس «صحیفه سجادیه»، یک نسخه خطی از کتاب «مفتاح‌ الفلاح» از مرحوم شیخ بهایی و یک کتاب «زاد ‌المعاد» از مرحوم مجلسی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

صلاحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه این آثار نفیس خطی مربوط به چه سال‌هایی هستند، بیان کرد: الان حضور ذهن ندارم اما کتاب «زاد المعاد» مرحوم مجلسی سال گذشته به کتابخانه ملی ایران هدیه شده است که پس از انجام مراحل مرمت، در مخزن این کتابخانه نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه کتابخانه ملی ایران در نمایشگاه قرآن در فضایی حدود یکصد متر مربع به ارائه خدمات به مخاطبان خود می‌پردازد، گفت: به طور کلی این کتابخانه با 50 منبع و نسخه خطی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور می‌یابد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها