امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16952
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،تجهیز سالن‌های سینما و بهره‌برداری درست از آنها از جمله موضوعاتی‌است که به‌عنوان یکی از وظایف مهم مدیران سینمایی در ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،تجهیز سالن‌های سینما و بهره‌برداری درست از آنها از جمله موضوعاتی‌است که به‌عنوان یکی از وظایف مهم مدیران سینمایی در دولت نهم و دهم تعریف شده بود.اصولا سالن‌های سینما در تهران و شهرستان‌ها نیاز به بازسازی و تجهیز دارد که بتواند محیط مناسبی برای جلب تماشاگران به سالن تاریک سینما باشد. این محیط باید محلی مناسب برای حضور مخاطبین فراهم شود. از سال‌ها قبل وزارت ارشاد بودجه‌ای را برای تجهیز و آماده سازی سینما‌ها در تهران و شهرستان‌ها تعیین کرد و این امر مهم را به موسسه سینما شهر سپرد.

تاکنون موسسه سینما شهر در جهت تجهیز و آماده سازی برخی از سالن‌های سینما توانست موفق عمل کند و سال گذشته شاهد بازسازی و راه‌اندازی تعدادی از سینماها از جمله هویزه مشهد بودیم، همچنین سالن بهمن در کردستان که توانست به چهار سالن سینما مبدل شود و... برخی از سالن‌های سینما در تهران نیز توانست بازسازی و افتتاح شود. در این راستا سینما سروش از مدتی قبل بسته شد تا در فرآیندی تبدیل به سه سالن سینما شود. اما با گذشت بیش از یک سال و چند ماه ازتعطیلی سینما سروش هنوز خبری از بازگشایی آن دیده نمی‌شود. 

سال گذشته با پیگیری خبرنگار سینمایی فارس اعلام شد سالن در  عید فطر  (1391) بازگشایی می‌شود اما متاسفانه بعد از گذشت ماهها این سالن بازگشایی نشده است و متاسفانه به نظر می‌رسد با گذشت زمان و طولانی شدن فرآیند آماده سازی سالن سینما، تجهیزات و امکاناتی که توسط سینما شهر و مالک سینما برای این سینما تهیه‌شده است بعد از گذشت بیش از یک سال و اندی دچار آسیب شده باشد.

مشکل بودجه داریم

عدم بازگشایی سالن سینما سروش را از مدیرعامل موسسه سینما شهر مهندس مسچی جویا شدیم . وی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: بخشی از کارها که مربوط به ما بود انجام شده است. مالک سینما مشکلاتی  با پیمانکار‌ها داشته است و  اختلاف نظر باعث تعطیلی کار شده است.

وی در ادامه گفت: امسال تصمیم سینما شهر بر این بوده است که ما راسا اقدام کرده و هزینه‌های پایانی را هم انجام بدهیم و سینما بازگشایی شود اما به دلیل بودجه هنوز نتوانستیم این کار را انجام دهیم.

اختلاف میان مالک سینما و پیمانکار

وی در خاتمه توضیح داد: در بازسازی سینماها مدیریت کار برعهده مالک سینما است. مالک سینما به شخصه پیمانکار انتخاب کرده است و در میان کار اختلاف نظر با پیمانکار به وجودآمد، امسال تصمیم بر این بوده هزینه های پایانی را انجام بدهیم اما هنوز  وضعیت بودجه به ما اجازه نداده است این کار را انجام دهیم. 
خرابی سینما

علی اصغر عاشوری مدیرسالن سینما سروش درباره وضعیت فعلی سینما سروش گفت:در این سینما هزینه‌های زیادی صورت گرفته است اما متاسفانه به دلیل طولانی‌شدن روند بازسازی و بازگشایی سینما متاسفانه به دلیل عدم استفاده از امکانات و تجهیزات نصب شده روبه خرابی است.

وی درباره وضعیت کارگران سالن سینما توضیح داد: قرارداد بازسازی سینما 6 ماه بود و ما در این مدت کارگران سینما که رسمی بودند را نگه داشتیم و از آنها استفاده کردیم اما متاسفانه هنوز سینما بازگشایی نشده است و در حال حاضر تنها بیمه برخی از افراد را رد می‌کنیم  .مدیر سینما از بازگشایی سینما هیچ اطلاعی نداشت.

بنابراین گزارش، موسسه سینما شهر در اکثر سینماها حدود 70 درصد هزینه‌ها را انجام می‌دهد و مابقی را باید مالک سینما برعهده بگیرد.  سالن سینما سروش پتانسیل و ظرفیت سه سالنه شدن را داشته است و تاکنون دکوراسیون داخلی سالن سینما انجام شده و تنها نصب تجهیزات و لابی سینما باقی مانده است که سالن برای بازگشایی آماده شود. شاید کمتر از 40 روز کار برای این سینما نیاز باشد تا سینما در منطقه شریعتی بازگشایی شود اما در شرایطی که فیلم‌های پشت خط اکران مانده بیش از 100 فیلم است و سالن‌های سینما در شهر تهران به اندازه جمعیت آن وجود ندارد و ما با کمبود سالن مواجه هستیم بازگشایی این سینما در بلاتکلیفی به سرمی‌برد.

دکوراسیون داخلی سالن سینما انجام شده است تنها نصب تجهیزات و آماده سازی لابی سالن سینما باقی مانده است.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها