امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16954
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 112
«حسن هدایت» کارگردان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند تولید فیلم سینمایی «سوده» گفت: قرار بود بخش خصوصی با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی ...

«حسن هدایت» کارگردان در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند تولید فیلم سینمایی «سوده» گفت: قرار بود بخش خصوصی با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی فیلم را تولید کنند. بنیاد فارابی به دلیل مشکلات مالی پا جلو نگذاشت. بخش خصوصی هم  توان ساخت تولید را ندارد و به همین دلیل هنوز تولید آن بلا تکلیف است.

وی درباره علت عدم سرمایه‌گذاری برای ساخت فیلم گفت: به نظرم باید مسئولین فارابی درباره علت عدم سرمایه‌گذاری و تصمیم ‌گیری‌هایشان صحبت کنند برای چه کاری بودجه تخصیص می دهند و تابع چه منطقی هستند باید توضیح دهند. ما یک سال و اندی است که درگیر پروژه هستیم . نه جواب مثبت شنیدیم و نه  جواب منفی به ما ارایه دادند.

هدایت درباره فیلمنامه توضیح داد:عباس نادری فیلمنامه فیلم را نوشته است، بنیاد فارابی نقطه نظراتی داشت که در فیلمنامه اعمال کردیم و به لحاظ اجرایی فیلمنامه بهبود پیدا کرد اما خط و خطوط اصلی فیلمنامه حفظ شده است.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «سوده» بیانگر گوشه‌ای از زندگی سوده یکی از زنان بزرگ صدر اسلام باشد که بعد از شهادت حضرت علی (ع) از خود رشادت‌های فراوان نشان داد. این بانو پس از شهادت حضرت علی (ع، در منطقه یمن به ترویج شیعه می‌پردازد. وی در عین حال که شاعر بوده شخصیتی شجاع و جنگ‌آور نیز داشته است.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار