امروز : پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - 2020 July 2
۱۹:۳۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 169620
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۳۶
تعداد بازدید: 3014
امروزه سلاح جنگ نرم دیگر فقط منبر و هیئت نیست هرچند هنوز پایه اصلی منبر و روضه است اما با گذشت زمان و پیشرفت جوامع سلاح های جنگ نرم نیز گسترده شده اند و دشمن با ابزار های مختلف در قالب های

سردبیر پایگاه مهدوی #پیروان_موعود در یادداشتی نوشت : امروزه سلاح جنگ نرم دیگر فقط منبر و هیئت نیست هرچند هنوز پایه اصلی منبر و روضه است اما  با گذشت زمان و پیشرفت جوامع سلاح های جنگ نرم نیز گسترده شده اند و دشمن با ابزار های مختلف در قالب های مختلف به افکار و ذهن ها هجوم می آورد و تفکرات و اعتقادات خود را به ذهن ها تلقین میکند . . .

 

یکی از این قالب ها "رمان" است؛رمان های برگرفته از ادبیات آخرالزمانی غرب که منجی مسلمان را نابودگر بشر معرفی میکند و مردم را از آمدن او به هراس می اندازند.

رمان هایی که با داستان های آخرالزمانی تمام اعتقادات شیعه را هدف قرار میدهد و با تکیه بر مکتب غرب دنیا را به سمتی میبرد که برای مقابله با منجی مسلمانان به آمادگی لازم برسد.

با نگاهی به فروش رمان های آخرالزمانی در غرب میتوان دریافت غرب توانسته با استفاده از تبلیغات و بهره گیری از رسانه های خود جامعه را به سمت تفکرات آخرالزمانی سوق دهد تا جایی که رمان ها یا کتاب های آخرالزمانی پر فروش ترین ها و پرطرفدار ترین رمان و کتاب در بین غربی هاست.

این رمان ها انقدر تاثیرگذار بوده اند که امروز تقکر حاکم بر جهان تفکری آخرالزمانی است و ادبیات آخرالزمانی غرب را میتوان در ادبیات سیاسی آنها نیز مشاهده کرد ، امروز چالش اصلی مدیریت جهان در آخرالزمان و جنگ و حوادث پیش روی بشریت است به همین جهت تمام  و محوریت داستان ها و رمان های پرفروش آخرالزمانی سیاه نمایی ظهور حضرت مهدی (عج) است .

در این میان و در مقابل این هجمه عظیم دشمن به سمت عقیده والای مهدویت و حضرت حجت(عج) نه به عنوان منجی شیعیان بلکه به عنوان منجی بشریت اقدام چشم گیری در عرصه رمان و داستان نویسی انجام نشده است ...

ادبیات آخرالزمانی غرب با تکیه بر مکتب غربی نوعی وحشت از فروپاشی جهان به مخاطب القا میکند اما مکتب ما بر پایه قرآن و روایات آزادی بشر و نجات تمام آزادی خواهان عالم را مژده میدهد بی انصافی است که این فرهنگ ناب و پر از امید انتظار در قالب های ادبی و داستانی همچون رمان ریخته نشود تا بتواند هرچه بهتر مفاهیم ارزشمند و سعادت بخش را به مردم دنیا منتقل کند ...

عرصه #رمان نویسی مهدوی دریایی وسیع و پر برکتی است که با ورود به آن میتوان هدف های زیادی را از آن صید کرد .... هرچند رمان نویسی با موضوع آخرالزمانی و مهدوی با بی مهری هایی از سوی مسئولین و بعضا سد کردن راه با بهانه های مختلف و ایجاد محدودیت های بی مورد رو به روست که همین امر سبب میشود نویسنده های نامی تمایلی به قلم زدن در این موضوعات نداشته باشند اما هستند افرادی که این سنگر را حفظ کرده اند و معارف ناب و امید بخش انتظار را در قالب رمان بسیار ظریف و دلچسب بیان کرده اند ؛ رمانی همچون #ادموند که به عنوان اولین رمان عاشقانه مهدوی به چاپ رسید را میتوان یکی از خط شکنان عرصه رمان نویسی با محوریت مهدویت دانست که با قلمی دلنشین و هنری تصویری جذاب و زیبا از عشق به منجی حقیقی بشریت را برای مخاطب ترسیم میکند . . .

 

اما این اندک تلاش در برابر هجوم سنگین دشمن برای مقابله با آنها کافی نیست ...!

به امید ظهور حضرت حجت که صدالبته نزدیک است

 

آخرین اخبار
پربازدید ها