امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16965
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 144
ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه باید به حقوق تمام مسلمانان در اقصی نقاط جهان احترام گذاشت، اظهار ...

ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج با بیان اینکه باید به حقوق تمام مسلمانان در اقصی نقاط جهان احترام گذاشت، اظهار کرد: همه باید خود را ملزم به رعایت این مسئله بدانند.

وی با اشاره به اینکه پیروان دین اسلام از هر مذهب و آئینی از حقوق یکسان در جهان برخوردارند خاطرنشان کرد: نباید به صرف پیرو تشیع و یا تسنن بودن به مسلمانی تعدی کرد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هر شخصی که اقدام به کشتن مسلمانی کند تا ابد در آتش جهنم خواهد سوخت و باید تاوان این چنین اعمال ننگینی را بپردازد.

ماموستا مجتهدی افزود: کسانی که مبادرت به اینگونه اعمال می‌کنند خودشان محکوم به اعدام هستند چرا که این افراد با این رفتار ناپسند، موجبات تفرقه در جهان اسلام را فراهم می‌کنند.

وی با یادآوری کشتار جمعی از شیعیان در مصر به وسیله سلفی‌های تندرو این کار را محکوم و خاطرنشان کرد: اینکه این افراد چه مذهبی دارند دلیلی بر کشتن آنها نخواهد بود.

امام جمعه سنندج با اشاره به آموزه‌های دین مبین اسلام در خصوص رعایت احترام و تکریم پیروان سایر مذاهب اظهار کرد: اعتقاد و باور قلبی و عملی به این مکتب باید سرلوحه اعمال قرار گیرد.

ماموستا مجتهدی با بیان لزوم برخورد قاطعانه و با جدیت مسلمانان با چنین فجایعی خاطر نشان کرد: علمای مصر از جمله مفتی‌های الازهر باید با اتخاذ واکنش مناسب از تکرار این مسائل پیشگیری کنند.

وی بر نقش خطیر علما و روحانیون در این باره تأکید کرد و گفت: پیروان مذاهب گوناگون گوش به فتاوا و نصیحت‌های بزرگان دینی دارند، لذا باید در این زمینه دقت کافی مبذول شود.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه این اقدام سلفی‌ها آب به آسیاب دشمنان دین و اسلام ریختن بود اظهار کرد: سود این گونه اعمال برای استکبار و زیان آن برای پیروان رسول خدا خواهد بود.

ماموستا مجتهدی از زندگی مسالمت‌آمیز مسلمانان سنی و شیعه در کشور ایران به عنوان مثالی مناسب از روحیه برادری تؤام با انجام اعمال و فرائض مذهبی اشاره و خاطر نشان کرد: این قبیل روحیات باید در تمامی کشورها نهادینه شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با پرهیز از اینگونه اعمال زشت و ناصواب، ضمن فراهم شدن بستر مناسب برای تقویت روحیه الفت و دینداری در جوامع اسلامی آرزوهای شوم دشمنان در ایجاد تفرقه نقش بر آب شود.
انتهای پیام/79012/و30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها