امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16976
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، گروهی متشکل اسماعیل عالی‌زاد دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، گروهی متشکل اسماعیل عالی‌زاد دبیر سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی معاون مالی مرکز هنرهای نمایشی، علی‌اکبر طرخان مدیر امور بین‌الملل مرکز هنرهای نمایشی،‌ داور برقی نمینی تشریفات بخش بین‌الملل جشنواره تئاتر فجر، منصور براهیمی مترجم و نویسنده و اصغر امیرنیا مشاور‌عالی معاونت هنری و رئیس شورای اعزام مرکز هنرهای نمایشی نیز به عنوان نماینده معاون امور هنری راهی شصت‌و‌هفتمین جشنواره تئاتر آوینیون فرانسه هستند.
 
هدایت هاشمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره سفر مدیران مرکز هنرهای نمایشی به فارس گفت: این سفر قطعا دستاوردی برای تئاتر نخواهد داشت و به نظرم این دولت سفرهای خارجی را که می‌توانست منجر به یک دستاورد تخصصی در هر حوزه‌ای شود را تبدیل به سفر گردشی مدیرانش کرد.

وی ادامه داد: در تمام این دوره 8 ساله که برای فرهنگ و هنر بسیار سخت و طاقت فرسا بود، دائما مجموعه آدم‌هایی که دارای تخصص کافی نبودند را به صورت یک گردش علمی تفریحی به تخصصی‌ترین فستیوال‌های دنیا فرستاده شدند، تا بروند با آن آشنا شوند و بدون هیچ دستاوردی به کشور برگردند. نتیجه و باز خورد این سفرها را در سینما و تئاتر کشور شاهد هستیم.

بازیگر نمایش «ملانصرالدین» با تاکید بر اینکه سفر آوینیون هیچ دستاوردی برای تئاتر کشور مان ندارد، گفت: واضح است این سفرها نتیجه‌ای برای تئاتر به همراه نخواهد داشت ولی به هر صورت دوستانی که در پایان دوره مدیریتی خودشان هستند از این فرصت به عنوان آخرین گردش‌های تفریحی خود و حق مأموریتی که از بیت‌المال است، استفاده می‌کنند.

بازیگر فیلم سینمایی «یک حبه قند» تصریح کرد: امیدوارم این آخرین سوء استفاده پایگاه غیر فرهنگی مسلط بر فرهنگ و هنر کشور باشد و بعد از این در دولت جدید شاهد شکل‌گیری جریان‌های حرفه‌ای و متخصص جدید به همراه حاکمیت هنری مشخص و متخصص  باشیم.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها