امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16979
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، به دنبال کشتار شیعیان در مصر و محکومیت این اعمال فجیع تروریستی خبرنگار فارس در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، به دنبال کشتار شیعیان در مصر و محکومیت این اعمال فجیع تروریستی خبرنگار فارس در زاهدان با تنی چند از علما و روحانیون برجسته اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت‌وگویی را انجام داده که با هم می‌خوانیم:

کشتار مسلمانان، اختلافات مذهبی و فرقه‌ای را تشدید می‌کند

امام جمعه مسجد مکی زاهدان گفت: این خبر بسیار تکان دهنده و ناراحت کننده است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی افزود: جریان به شهادت رساندن رهبر شیعیان در مصر از دیدگاه ما محکوم و معدوم است.

وی بیان داشت: در عین حال این اتفاقات و جریانات و درگیری‌های مذهبی و فرقه‌ای را تشدید می‌کند و مشکلات دینی، مذهبی و جنگ‌های مذهبی را ایجاد می‌کند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان ادامه داد: همین مشکلات نیز به سوریه سوق پیدا می‌کند و درگیری‌های فرقه‌ای را در سوریه تشدید می‌کند.

مولوی عبدالحمید تصریح کرد: ما این نوع شهادت‌ها را برای اسلام بسیار خطرناک می‌دانیم و از این گونه اعمال و رفتار بسیار منزجر هستیم.

این مسئول اذعان داشت: به همه مسلمانان در همه عالم توصیه می‌کنیم که اختلافات مذهبی و فرقه‌ای را تشدید نکنند.

مسلمانان هوشیار باشند تا اخوت اسلامی با این اعمال به خطر نیفتد

امام جمعه اهل سنت سراوان نیز ابراز داشت: این قضیه و قضایای امثال اینها که واقعا یک عمل تروریستی هستند از افرادی سر می‌زند که بویی از اسلام و انسانیت نبرده‌اند.

مولوی عبدالصمد ساداتی گفت: این اعمال وقیح و وحشیانه را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی ادامه داد: دشمنان در پی این هستند که به مسلمانان و جامعه اسلامی ضربه بزنند بنابراین به انحای مختلف و به طرق متعدد متوسل می‌شوند تا به اهداف شومشان برسند.

این مسئول عنوان کرد: این افراد از خدا بی خبر احیاناً این مسائل را توجیه می‌کنند و به یکی از مذاهب اسلامی و گروه‌های اسلامی نسبت می‌دهند.

ساداتی بیان داشت: اینها افرادی هستند که می‌خواهند در جامعه اسلامی التهاب ایجاد کنند و با این اعمال مسلمانانی که ساده لوح بوده و اطلاع کافی از امور و مسائل ندارند آنها را به اشتباه بیندازند لذا این اتفاقات از ناحیه گروهی از مسلمانان شکل می‌گیرد که نقش مهمی در این حوادث دارند و اینها افرادی کوردل بوده که می‌خواهند تشنج ایجاد کنند.

وی گفت: کسانی که جامعه اسلامی را دچار فتنه می‌کنند و آن را ملتهب می‌سازند، هدفشان این است که این اعمال را انجام دهند.

امام جمعه اهل سنت سراوان ادامه داد: از مسلمانان، علما و نخبگان و کسانی که در متن جامعه هستند می‌خواهیم توجه بیشتری به این قضایا داشته باشند چرا که این اعمال از سوی استکبار جهانی و معاندین انجام می‌گیرد.

ساداتی افزود: حکومت‌های اسلامی باید توجه کنند که رهبر یا شخص خاصی که توسط این افراد ترور می‌شوند حال به عناوین مختلف قومی و مذهبی، خطر اینها دامنگیرتر و خشک شده و همه را می‌سوزاند.

این مسئول تصریح کرد: این آتشی است که شعله‌ور می‌شود و سلامت اسلام، مسلمانان و کل جهان اسلام را به خطر می‌اندازد.

امام جمعه اهل سنت سراوان گفت: مسلمانان باید هوشیار باشند و محتاطانه عمل کنند تا دشمنان سوء استفاده نکنند و وحدت اسلامی و اخوت اسلامی به خطر نیفتد.

وحدت مسلمین با انجام این جنایات گسسته نمی‌شود

امام جمعه اهل سنت قصرقند نیز بیان داشت: کسانی که به نام دین و مذهب دست به چنین جنایاتی می‌زنند جیره‌خوار آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

مولوی خلیل ارجمندی افزود: از نظر اهل سنت و جماعت، این گونه اعمال ننگین به شدت محکوم است و هیچ دین و آیینی کشتار انسان‌ها را جایز نمی‌داند.

این مسئول ادامه داد: این گونه افراد به دنبال ایجاد فتنه مذهبی هستند تا به این طریق به اهداف شوم خود برسند.

وی اضافه کرد: دشمنان اسلام  بدانند که با اعمال اینگونه جنایات وحدت مسلمین گسسته نخواهد شد بلکه  محکم تر استوار خواهند ماند.

امام جمعه اهل سنت قصرقند گفت: اسلام دین صلح و صفاست و خداوند متعال در هیچ یک از آیات الهی اعلام نکرده تا دست به قتل و کشتار بزنید.

ارجمندی ابراز امیدواری کرد تا جنایتکاران هرچه زودتر به نتیجه اعمال ننگین خویش برسند.

حکومت مصر با دستگیری تروریست‌ها دل مسلمین را شاد کند

امام جمعه اهل سنت نگور نیز گفت: خون‌ریزی و کشتار در دنیا از هیچ احدی شرعا جایز نیست از هر کسی که باشد.

مولوی عبدالرحمن عارفی افزود: این افرادی که مردم کشی می‌کنند و به ویژه روحانیت و علما را شهید می‌کنند در واقع نمی‌خواهند که اسلام گسترش پیدا کند.

وی اضافه کرد: این قبیل افراد کوردل با انجام این حرکات خود می‌خواهند بین صفوف مستحکم مسلمین اختلاف ایجاد کنند و به جان یکدیگر بیندازند.

امام جمعه اهل سنت نگور ادامه داد: این افراد کور خوانده‌اند و با کشتن یک روحانی شیعه یا سنی نمی‌توانند در صفوف مستحکم مسلمانان رخنه کنند و مطمئنا مسلمانان دشمنان خود را می‌شناسند و وحدت بین آنها بیش از پیش استحکام می‌یابد.

عارفی تصریح کرد: کشته شدن دکتر شیخ محمدحسن شحاته به دست گروهی گمراه و جاهل بسیار تاسف آور بوده لذا از دولت محمد مرسی می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر افرادی را که مرتکب این جنایات شده‌اند را به سزای اعملشان برسانند و مجازات قانونی شوند تا خود مردم مصر از این عمل مرسی راضی و خوشحال شوند.

وی گفت: این افرادی که ترور می‌کنند، مساجد، حوزه‌های علمیه را به آتش می‌کشند و یا آدم ربایی و قتل و جنایت می‌کنند، به مقدسات اهانت می‌کنند به خود آیند و به آغوش اسلام بازگردند و دست اتحاد و وحدت به اسلام و مسلمین بدهند و فریب دشمنان را نخورند.

امام جمعه اهل سنت نگور متذکر شد: توصیه به این افراد این است که دست از کفار و مشرکین بکشند و با اندک پولی که از دشمنان اسلام می‌گیرند آخرتشان را به دنیا نفروشند.

عارفی در پایان اذعان داشت: مسلمین هم باید هوشیار از همیشه بوده و صفوف بهم پیوسته اخوت و برادری خود را مستحکم‌تر سازند تا دشمنان نتوانند این صفوف آهنین را از هم بشکنند.
انتهای پیام/75002/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها