امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۰۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 16981
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این اثر با هدف آشنایی متخصصان غربی و همچنین علاقمندان به فرهنگ ایرانی به ویژه قصه های این مرز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این اثر با هدف آشنایی متخصصان غربی و همچنین علاقمندان به فرهنگ ایرانی به ویژه قصه های این مرز و بوم کهن نوشته شده است.

قصه نمودار فرهنگ هر قوم و ملتی است که ارزش های سنتی و زمینه های فرهنگی و روان شناختی و همچنین حوادث و سوانح اجتماعی جدید در آن انعکاس پیدا می کند. تحقیق و مطالعه  قصه های هر ملل سبب برداشت هایی از زندگی آن ملت و قوم می شود که پایه شکل گیری قصه هاست. و همچنین به کشف روابط بین فرهنگ ها کمک می کند.

سرزمین ایران نیز با سابقه باستانی و کهن از دیرباز به عنوان حلقه اتصال مهم بین منطقه فرهنگی هندوستان کهن و فرهنگ های فخیم کشورهای مدیترانه به دنیای علم شناسانده شده است. مولف با استفاده از روش ابتکاری منظمی که در مغرب زمین ایجاد شده و با مصالح حکایی که همه به زبان فارسی است به طبقه بندی قصه های عامیانه این سرزمین پرداخته است.

مارزلف که در زمینه قصه های ایرانی پژوهش های زیادی انجام داده است مطالب این کتاب را ابتدا برای پایان نامه دکترای خود تهیه و تدوین کرده بود و سپس آن را در قالب یک کتاب منتشر کرد.

چاپ سوم این اثر 310 صفحه در یک هزار نسخه و با قیمت 110000 ریال از سوی انتشارات سروش وارد بازار نشر شد.

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان استاد مطهری، نرسیده به خیابان شهید مفتح، جنب ساختمان دفترمرکزی سروش، تلفن 88310610-021 و یا به مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، مراجعه یا با تلفن 66973203 (20خط) تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار