امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 169865
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۴۱
تعداد بازدید: 322
به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، هفته نامه اشپیگل با استناد به اسنادی محرمانه ابعاد دیگری از جاسوسی های گسترده سازمان اطلاعات امنیت آلمان از ...

به گزارش گروه بین الملل پیروان مــوعــود، هفته نامه اشپیگل با استناد به اسنادی محرمانه ابعاد دیگری از جاسوسی های گسترده سازمان اطلاعات امنیت آلمان از سازمان های بین المللی را فاش کرد.

بر اساس قوانین آلمان در این کشور کار سازمان های اطلاعاتی و پلیس کاملا از هم تفکیک شده است. به نوشته هفته نامه  اشپیگل ظاهرا این قانون برای سازمان اطلاعات امنیت آلمان اعتبار ندارد و سال های طولانی این سازمان اطلاعاتی در آلمان از دفاتر پلیس بین الملل جاسوسی می کرده است.

بر اساس گزارش هفته نامه اشپیگل، سازمان اطلاعات امنیت آلمان در کنار مقر اینترپل در شهر لیون فرانسه از سال 2000 و در یک دوره زمانی طولانی مدت همچنین از دفاتر ارتباطی شبکه های پلیس در کشورهای اتریش ، دانمارک، بلژیک، یونان، اسپانیا، ایتالیا و آمریکا نیز جاسوسی می کرده است. در مجموع ده ها شعبه اینترپل از آمریکای لاتین گرفته تا روسیه از اهداف جاسوسی آلمان بوده اند.

هفته نامه اشپیگل این خبر را با استناد به برخی اسناد محرمانه که آن را مورد ارزیابی قرار داده است منتشر کرده است. بر این اساس سازمان اطلاعات امنیت آلمان از آدرس های ایمیل و شماره های تلفن و فکس محققان این سازمان بین المللی جاسوسی می کرده است.

مقر مرکزی سازمان اینترپل در حال حاضر در شهر لیون فرانسه است و تا سال 2011 تعداد 190 کشور (بدون احتساب رژیم اشغالگر قدس که عضو این سازمان است) به عضویت این سازمان درآمده‌اند.

به گزارش هفته نامه اشپیگل، سازمان اطلاعات امنیت آلمان علاوه بر اینترپل همچنین از داده های مقر پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) در لاهه هلند و چندین سازمان پلیس اروپایی نیز جاسوسی می کرده است.

سازمان اطلاعات امنیت آلمان تا به حال درباره اتهاماتی که در این ارتباط به آن وارد شده است جوابی نداده است. یک سخنگوی این سازمان اعلام کرده است که در این باره تنها به دولت فدرال و کمیته مربوطه در پارلمان این کشور پاسخ می دهد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار
پربازدید ها