امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 169870
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۵۱
تعداد بازدید: 384
به گزارش خبرنگار پیروان مــوعــود در حلب، نیروهای ارتش سوریه تپه «المنطار» و ایست «المداجن»‌ در جنوب شرقی شهر ...

به گزارش خبرنگار پیروان مــوعــود در حلب، نیروهای ارتش سوریه تپه «المنطار» و ایست «المداجن»‌ در جنوب شرقی شهر «حلفایا» و تپه «الناصریه»‌ در حومه شمالی حماه را پس از به هلاکت رساندن ده‌ها تروریست باند موسوم به تحریرالشام (جبهه النصره) آزاد کردند و همچنان به پیشروی خود ادامه می‌دهند.

یک منبع میدانی گفت نیروهای ارتش سوریه عملیاتی نظامی را که بزرگترین عملیات از یک سال پیش به شمار می‌رود با هدف تأمین امنیت تمام روستاها و شهرک‌های حومه شمالی حماه انجام می‌‌دهند که این عملیات تا کنون به انهدام دو انبار مهمات، 6 تانک، و ده‌ها خودرو و دستگیری شماری از تروریست‌ها منجر شده است.

نیروهای ارتش دو روز پیش شهرک استراتژیک «طیبة الامام» را آزاد کرده بودند که در نتیجه آن بیش از 70 تروریست از جمله چند سرکرده سعودی آنها به هلاکت رسیدند.

رسانه‌های وابسته به گروه‌های تروریستی هلاکت شماری از سرکردگان باند تحریرالشام از جمله ابوقدامه سعودی‌الاصل و هلاکت تروریست‌های موسوم به انغماسی را اعلام کردند.

در حومه دمشق هم یک فرمانده میدانی به خبرنگار پیروان مــوعــود گفت نیروهای ارتش سوریه عملیات نظامی به‌سمت روستای حوش الصالحیه در عمق غوطه شرقی را آغاز کرده است و پیشروی چشمگیری در این سمت داشته است و جنگنده‌های ارتش هم استحکامات تروریست‌ها در تپه فرزات مشرف به این روستا را بمباران می‌کنند.

تصاویر زیر مربوط به تروریست‌هایی است که رسانه‌های وابسته به آنها به هلاکت آنها اعتراف کرده‌‌اند که میان آنها تروریست‌های سعودی هم به چشم می‌خورند، تروریست‌هایی که با مظلوم‌نمایی به‌دروغ خود را مدافع ملت سوریه جا زده‌اند در حالی که مرتکب وحشیانه‌ترین جنایات علیه همین مردم بیگناه می‌شوند، آنها حتی به تعهدات خود برای جلوگیری از حمله به شهروندان فوعه و کفریا بر اساس توافق مبادله هم پشت پا زدند و صدها نفر از این انسان‌های بی‌دفاع را که در اسارتشان بودند،‌ به خاک و خون کشیدند:

در همین چارچوب، نیروهای ارتش سوریه چندین ساختمان در محور شرقی محله «القابون» را پاکسازی کردند که در جریان آن شماری از تروریست‌های جبهه النصره به هلاکت رسیدند، نیروهای ارتش موفق شدند سرکرده یک گروه وابسته به النصره و دو همدستش را در این عملیات به اسارت خود درآورند.

به‌گفته منبع نظامی سوری، نیروهای ارتش همچنین شبکه‌ای از تونل‌های حفرشده از سوی تروریست‌ها را در محله القابون کشف کردند، همچنین تونلی به‌طول 500 متر که تروریست‌ها برای تردد میان شهرک‌های بقین و مضایا در حومه دمشق حفر کرده بودند، پس از پاکسازی کامل آن از لوث تروریسم کشف شد.

در شرق سوریه هم نیروهای ارتش سوریه به پیشروی در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور در محور جنوبی شهر ادامه دادند و یک تروریست داعشی را اسیر کردند، اجساد چهار داعشی از جمله یک سرکرده فرانسوی‌الاصل داعش هم در درگیری‌های روز گذشته با داعش به‌روی زمین افتاده است و داعشی‌ها نتوانستند آنها را با خود ببرند.

نیروهای ارتش همچنین تونلی به‌طول 150 متر را که داعشی‌ها در محله المطار القدیم حفر کرده بودند، منهدم کردند که در نتیجه آن 15 تروریست به هلاکت رسیدند.

خبر دیگر اینکه گروه‌های موسوم به دموکراتیک کرد مورد حمایت آمریکا حمله به سد الفرات یا سد الطبقه در حومه غربی الرقه را آغاز کردند.

انتهای پیام/*

 

آخرین اخبار
پربازدید ها