امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 169880
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۰۴
تعداد بازدید: 371
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور در مصاحبه با واشنگتن پست گفت: عربستان با جدیت به سمت اصلاحات ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور در مصاحبه با واشنگتن پست گفت: عربستان با جدیت به سمت اصلاحات اقتصادی، اجتماعی و رفاهی پیش می‌رود. شرط اصلی برای اصلاح تمایل مردم به تغییر است.

وی افزود: مسئله‌ بسیار نگران کننده این است که آیا مردم عربستان ناراضی هستند یا خیر و در صورتی که مردم عربستان راضی باشند، آسمان بالاترین حد آرمان‌های ماست و ما آرمان‌هایمان را تا سقف آسمان دنبال می‌کنیم.

محمد بن سلمان که پسر پادشاه است و عملا اوست که کشور را اداره می‌کند، ضمن ابراز خوش‌بینی نسبت به مواضع دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: ترامپ رئیس‌جمهوری است که آمریکا را به مسیر درست خود بازمی‌گرداند. با اینکه ترامپ تنها ۱۰۰ روز بر کرسی ریاست‌جمهوری نشسته اما تمامی ائتلاف‌های آمریکا با هم‌پیمانان قدیمی‌اش را ازسر گرفته است.

روزنامه واشنگتن پست فاش کرد که جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا امکان حمایت بیشتر واشنگتن از عربستان در صورت عدم موافقت حوثی‌ها با نقشه راه سازمان ملل را بررسی کرده است.

محمد بن سلمان درباره روسیه و آمریکا گفت: هدف اصلی این است که روسیه تمامی برگ برنده‌هایش را به ایران در منطقه وابسته نکند. ما اخیرا به هماهنگی سیاست‌های نفتی خود با روسیه پرداختیم و این احتمالا مهم‌ترین قرار داد برای روسیه در عصر جدید باشد.

وی گفت: کسری بودجه عربستان کاهش یافته و درآمدهای غیرنفتی به میزان ۴۶ درصد از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۶ افزایش داشته است و احتمالا امسال ۱۲ درصد دیگر افزایش یابد. بیکاری و مسکن همچنان دو مشکل هستند و ما امیدواریم که بین ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ این وضعیت بهبود یابد.

بزرگترین تغییر اقتصادی در عربستان طرحی است که برای خصوصی سازی شرکت آرامکو برنامه‌ریزی شده است. محمد بن سلمان می‌گوید که این طرح در سال آینده اجرایی خواهد شد.

محمد بن سلمان همچنین از تأسیس کارخانه بومی برای ساختن سلاح و کاهش ۸۰ میلیارد دلاری واردات سلاح خبر داد و تأکید کرد که عربستان برای ارتقای بخش رفاهی و گردشگری تلاش زیادی خواهد کرد.

محمد بن سلمان زمانی که درباره مسائل مذهبی صحبت می‌کند محتاط است. او با مسئولان امور مذهبی به عنوان هم‌پیمان مورد اعتماد در مقابله با تندروی برخورد می‌کند.

او در عین حال ادعا می‌کند که "روش تندروی مذهبی که در عربستان به وجود آمده است پدیده جدیدی است که نتیجه انقلاب ایران و همچنین اشغال مسجد الحرام در مکه از سوی تندروها بوده است!"

وی گفت: من جوان هستم و ۷۰ درصد شهروندانمان نیز جوان هستند. ما نمی‌خواهیم زندگی‌مان را در این باتلاقی قرار دهیم که در طول ۳۰ سال گذشته به دلیل انقلاب ایران به آن گرفتار آمدیم. ما می‌خواهیم اکنون این دوره را به پایان برسانیم و بر ارتقای جامعه خود متمرکز شویم و در عین حال دین و سنت‌هایمان را حفظ کنیم. ما به زندگی در دوره بعد از ۱۹۷۹ ادامه نخواهیم داد. آن دوره به پایان رسیده است!

آخرین اخبار
پربازدید ها