امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 169885
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۵۶
تعداد بازدید: 439
به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'مالک فخری' با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تعداد زائران در طول سه روز گذشته (چهارشنبه، پنچ شنبه و جمعه) ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، 'مالک فخری' با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تعداد زائران در طول سه روز گذشته (چهارشنبه، پنچ شنبه و جمعه) افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، به نحوی که فقط تعداد زائران خارجی و از کشورهای عربی طی این مدت بالغ بر یک میلیون و 900 هزار نفر بوده است. این رقم در مقایسه با سنوات گذشته رکورد جدیدی محسوب می شود.

مالک فخری تعداد زائران عراقی را نیز در مقایسه با سنوات گذشته، رقمی به مراتب بیشتر ذکر کرده ، اما به تعداد آنها اشاره نکرده است، با اینحال، تلویزیون عراقی 'الاتجاه' امروز تعداد کلی زائران کاظمین را 5 میلیون نفر اعلام کرد که در نوع خود رقمی کم سابقه است.
تلویزیون الاتجاه ارگان خبری گروه مقاومت اسلامی کتائب حزب الله عراق اعلام کرد که این رقم را از مسئولان تولیت آستان مقدس کاظمین کسب کرده است.
یادآور می شود که زائران جمهوری اسلامی ایران همانند سنوات گذشته بیشترین فراوانی را در بین زائران خارجی داشته اند.
همزمان دستگاه های امنیتی تدابیر گسترده امنیتی در داخل و اطراف منطقه کاظمین برای حفاظت از جان زائران اتخاذ کرده و تاکنون هیچ گونه تعرض امنیتی به زائران به ثبت نرسیده است.

'جاسم موحان البخاتی' معاون استاندار بغداد نیز به خبرنگاران گفته که بیش از 140 تیم پزشکی به علاوه 170 دستگاه خودرو فوریت های پزشکی در طول روزهای گذشته مسئول خدمات دهی بهداشتی به زائران در طول مسیرهای حرکت به سمت کاظمین بوده اند.
وی فراهم کردن بیش از یکصد دستگاه اتوبوس برای انتقال و جابجایی زائران را از دیگر خدمات مهم برای جلوگیری از تراکم جمعیت در داخل کاظمین ذکر کرد و همزمان وزارت کشور عراق امروز شنبه بخش های خودرویی خود را به کمک رسانی به زائران و انتقال آنها به خارج از منطقه کاظمین فراخواند.

ارتش و سایر نیروهای امنیتی عراق هم امکانات حمل و نقلی خود را طی سه روز گذشته در اختیار زائران قرار داده اند.
تولیت های مقدس علوی و عباسی و حسینی نیز برای خدمات رسانی به زائران در طول روزهای گذشته به کمک تولیت کاظمین شتافتند و همزمان هیات های متعدد مردمی نیز با آب و غذا از زائران پذیرایی و خیمه های استراحت برای زائران پیاده فراهم کردند.
با اقامه نماز ظهر و عصر، مراسم شهادت امام موسی کاظم (ع) امروز شنبه عملا به اتمام رسید و زائران به تدریج خروج از کاظمین و بازگشت به شهر و دیار خود را آغاز کردند.

آخرین اخبار
پربازدید ها