امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 169897
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 551
به گزارش «پیروان مــوعــود»، طارق الهاشمی، مهرۀ وابسته به رژیم تروریستی آل سعود که به دست داشتن در ده ها جنایت تروریستی در عراق متهم است، ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، طارق الهاشمی، مهرۀ وابسته به رژیم تروریستی آل سعود که به دست داشتن در ده ها جنایت تروریستی در عراق متهم است، در موج جدید اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران، ضمن درخواست برای انجام دادن اقدامات تروریستی در ایران مدعی شد که "تهران روش خرابکارانه خود را در منطقه متوقف نخواهد کرد، مگر آنکه درگیری به خاک این کشور منتقل شود".

 
پایگاه اینترنتی روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت: طارق الهاشمی ضمن استقبال از تأسیس یک ائتلاف بازدارنده میان کشورهای عربی و آمریکا برای مقابله با خطرهای فراروی منطقه و مهمتر از همه، خطر ایران، گروه هایی را که "سنی های مالکی" (منسوب به نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق) نامید به بی توجهی حقوق اهل تسنن در عراق متهم کرد.

 
وی گفت: ایران از روش خرابکارانه خود در منطقه و جهان دست برنخواهد داشت مگر آنکه از طریق اصل معامله به مثل، ناچار به این کار شود... یعنی درگیری به داخل خاک این کشور منتقل شود که آن هم با فعال کردن واسطه های فعال که در چارچوب نیروی نرم قرار می گیرند، میسر خواهد بود به شرطی که با بازدارندگی بین المللی کافی و تحت هر عنوانی پشتیبانی شوند.

 
الهاشمی در عین حال بعید دانست که ایران برای سرنگونی حیدر العبادی نخست وزیر عراق که به آمریکا نزدیک شده است تلاش کند.

 
وی مدعی شد که "ایران جرأت نمی کند و نیازی هم به چنین اقدامی ندارد، زیرا از نفوذ زیادی در داخل لابی های ائتلاف شیعی برخوردار است و در میان کردها و برخی عرب های سنی نیز جایی برای خود باز کرده است".

 

آخرین اخبار
پربازدید ها