امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 169903
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۴:۱۲
تعداد بازدید: 520
«شیخ محمود لطفی عامر» از مبلغان سلفی های مصر در سخنانی جشن گرفتن اسراء و معراج پیامبر(ص) از سوی مصری ها و صوفی های این کشور را خلاف شرع اسلامی دانست.

به گزارش پیروان موعود به نقل از الیوم السابع، این شیخ سلفی مدعی شد که گرفتن جشن به مناسبت اسراء و معراج، اتلاف وقت و مال و بی خردی عقل ها است بنابراین شرعا حرام می باشد.

 

عامر روز یکشنبه در سخنانی افزود: کثرت جشن های مذهبی و اعیاد در مصر بر پوچی روانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و همینطور خلأ مذهبی دلالت می کند به همین دلیل مردم به چنین اعیادی که اساس دینی ندارد، پناه می برند تا خلأ روانی و دینی خود را به زعم وی با چنین متناقضات و امور باطلی پرکنند.

 

مفتی سلفی های مصر در ادامه مردم مصر را ظرف خالی توصیف کرد و ادامه داد: جشن گرفتن اعیاد و مناسبت های خلاف شریعت اسلامی،بر این موضوع دلالت می کند که ملت مصر ظرف خالی و دارای وقت آزادی هستند که قادر نیستند از آن بهره برداری کنند.

 

وی با اشاره به اینکه ملت مصر از عقب ماندگی علمی، دینی و شیوع افکار افراطی رنج می برد، مدعی شد: جشن گرفتن اسرا و معراج و دیگر اولیای الهی اسراف میلیون ها پوند است. رسول الله سزاوارترین مردم برای مشروعیت برگزاری جشن اسرا و معراج است اما چنین نکردو صحابه آن حضرت و هیچ یک از ائمه چهارگانه هم چنین نکردند. جشن گرفتن همانند چنین مناسبت هایی مسخره بازی است.

 

این در حالی است که این فتوا واکنش تند علمای الازهر را درپی داشت و شیخ احمد البهی از مبلغان الازهر چنین فتوایی را شرم آور و گستاخانه خواند و افزود: برگزاری چنین مراسماتی از امور الهی است. مبلغانی که چنین جشن هایی را حرام می کنند باید برای سخنان خود دلیل بیاورند. سلفی ها همواره در هر مناسبتی شورش به راه می اندازند.

 

وی افزود: این فتوا خلاف دین است و از نظر شریعت اسلامی محلی از اعراب ندارد.

برچسب ها: مفتی,سعودی
آخرین اخبار
پربازدید ها