امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17001
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، پلیس ترکیه امروز با یورش به خانه معترضان ضد‌دولتی در آنکارا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه پرس‌تی‌وی، پلیس ترکیه امروز با یورش به خانه معترضان ضد‌دولتی در آنکارا (پایتخت)، دست‌کم 20 نفر را بازداشت کرد.

خبرگزاری «آناتولی» خبرگزاری دولتی ترکیه گزارش داد که پلیس بیش از 30 محل را گشته و 20 نفر از افراد مرتبط با اعتراضات ضد دولتی در طول سه هفته گذشته را دستگیر کرده است.

روز شنبه، یک دادگاه در آنکارا، پایتخت ترکیه، دستور بازداشت 22 معترض را به اتهام سازماندهی اعتراضات و تحریک برای خشونت صادر کرده است. 9 نفر دیگر نیز به اتهام آسیب رساندن به اموال خصوصی در بازداشت به سر می‌برند.

مقامات، همچنین، بازداشت شدگان را به فعالیت به نفع گروه تروریستی چپگرای موسوم به حزب کمونیست- مارکسیست - لنینیست، متهم کرده‌اند.

در روز جمعه، حدود 26 نفر به اتهام سازماندهی تظاهرات علیه رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در دادگاهی در آنکارا حاضر شدند.

تعدادی از کشورها و چندین سازمان بین‌المللی در مورد شیوه پلیس ترکیه در برخورد با معترضان ضد دولتی ابراز نگرانی کرده‌اند.

آشوب‌ها در ترکیه از 31 ماه می آغاز شد، زمانی که پلیس به سرکوب افرادی پرداخت که در اعتراض به تخریب پارک گزی در میدان تقسیم، تحصن کرده بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها