امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 170012
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 416
به گزارش «پیروان مــوعــود»، امامان و نخبگان اسلامی آماده کردن ذهن های مسلمانان برای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را از طریق موعظه ها و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، امامان و نخبگان اسلامی آماده کردن ذهن های مسلمانان برای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را از طریق موعظه ها و سخنرانی ها در مساجد سراسر جهان آغاز کرده اند.

انتظار می رود رمضان سال 1438 از روز 27 مه 2017 آغاز شود. از 25 مه مسلمانان تلاش برای رویت ماه را آغاز می کنند.

بسیاری از مسلمانان در این روزها نیز روزه هستند و از فضیلت و برکات ماه شعبان بهره می برند.

ماه مبارک رمضان ماه پاکی جسم و جان و روح است. از نگاه مسلمانان، روزه به عنوان فرصتی برای تهذیب جسم و روح و تمرینی برای خویشتن داری محسوب می شود.

مسلمانانی که می توانند تا رمضان زنده بمانند و روزه بدارند، خدا را شکر می کنند که بار دیگر به آنها مجال روزه داری را داده است.

در این ماه خداوند قرآن را بر آخرین پیامبر خود، محمد (ص) نازل کرده است و شب های قدر به عنوان یکی از پرفضیلت ترین شب های سال در این ماه است.

هدف از روزه داری به عنوان «یک تمرین انسان ساز»، کمک به مسلمانان برای یادگیری «نظم و انضباط، خویشتن داری و سخاوت» است. در این ماه روزه داران در دو وعده سحری و افطار غذا می خورند.

روزه‌ داری یک ماهه آن هم در ماه مبارک رمضان الگویی خاص در طول دوازده ماه زندگی فردی است که می‌ تواند روزه ‌دار را در طول سال بیمه سلامتی کند، چرا که تحقیقات و گزارش‌ ها نشان می ‌دهند که ساعت بیولوژیک مغز ما نیاز به تنظیم سالانه دارد. طبق دستور قرآن کریم و سنت پیامبر اعظم ساعت مغزی باید در این ماه تنظیم شود، چرا که در این ماه درهای رحمت خداوندی به روی بندگان باز و پیاده کردن الگوی زمانی‌ ای خاص می‌ تواند موجب هماهنگی ساختار فیزیولوژیک بدن شود.

در پایان ماه رمضان، مسلمانان با برگزاری مناسبتی به نام «عید فطر» پایان روزه داری خود را جشن می گیرند. عید فطر یکی از روزهای مهم در تقویم مسلمانان است. این روز به واسطه رویت هلال ماه شوال تعیین می شود و در کشورهای مختلف این روز مختلف است.

این عید با نماز روز عید فطر و دید و بازدید دوستان و اقوام برگزار می شود. مسلمانان در این روز خداوند را به دلیل خویشتن داری که برای روزه داری به آنها داده، شکرگزاری می کنند.

آخرین اخبار
پربازدید ها