امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17003
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۸
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت السلام  هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه به مناسبت هفته قوه قضائیه در خصوص فعالیت‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت السلام  هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه به مناسبت هفته قوه قضائیه در خصوص فعالیت‌های این معاونت گفت: معاونت فرهنگی قوه‌ قضائیه کمتر از یک‌سال است که راه اندازی شده و فعالیت خود را در دو دسته فرهنگ سازی سازمانی و فرهنگ سازی عمومی انجام‌ می‌دهد.

صادقی در ادامه گفت: مجموعه فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌شود تا سطح فرهنگ درون سازمانی پیشرفت پیدا کند و طبعاً اخلاق نیز در قوه قضائیه و سازمان‌های وابسته به آن ارتقا پیدا کند.

وی افزود: همچنین فعالیت‌هایی انجام شده که در حوزه‌های مختلف فرهنگ حقوقی و قضایی سطح دانش عمومی مردم را در حوزه حقوقی افزایش دهیم تا مردم بیشتر با مسائل حقوقی آشنا شوند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تاکید کرد: بالا بردن دانش حقوقی مردم کاری نیست که قوه قضائیه به تنهایی بتواند انجام دهد و همکاری سازمان‌ها و رسانه‌ها را می‌طلبد، وقتی مسائل حقوقی را از بعد فرهنگی پیگیری کنیم باعث می‌شود مردم با حقوق خود آشنا شوند.

وی افزود: به‌وجود آمدن بسیاری از مشکلات حقوقی به خاطر عدم آگاهی مردم از مسائل حقوقی است و اینکه مردم راه‌های دریافت حق را نمی‌دانند یا با پیشگیری حقوقی آشنا نیستند.

صادقی تصریح کرد: ثبت معاملات و جزئیات قراردادها خیلی اوقات صورت نمی‌گیرد که متأسفانه شاهد اختلافات در این رابطه در سطح جامعه هستیم.

معاون فرهنگی قوه قضائیه در خصوص برقراری عدالت در سطح جامعه گفت: بشر از بدو خلقت به دنبال عدالت بوده است که یکی از ویژگی‌های ظهور امام زمان (عج) برقراری دولت عدل الهی فراگیر است.

صادقی با اشاره به اینکه عدالت اختصاص به قوم خاصی ندارد، گفت: اجرای عدالت در سه بخش پیشین، هنگام عمل و پسین انجام می‌گیرد که در مرحله پیشین یک سلسله امور که از گذشته جاری بوده در اجرای عدالت تأثیر گزار است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: همچنین عدالت در هنگام عمل آن چیزی است که ما انجام می‌دهیم و در بخش پسین اموری است که در زمان ظلم صورت گرفته، انجام می‌دهیم که این امور به قوه قضائیه مربوط می‌شود البته هم دستگاه‌ها و هم مردم در برقراری عدالت نقش دارند.

وی در پایان با اشاره به برنامه‌های قوه قضائیه در این هفته گفت: امیدواریم با همکاری مردم و قوه قضائیه و ارتقا سطح فرهنگی حقوقی شاهد کاهش مشکلات مردم باشیم.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها