امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17045
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای که امروز در اختیار خبرگزاری قرار گرفت، کشتار شیعیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای که امروز در اختیار خبرگزاری قرار گرفت، کشتار شیعیان در مصر را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: خبر بسیار تأسف بار حمله سلفی‌های تکفیری به مراسم جشن میلاد امام عصر (عج) در استان جیزه مصر و کشتن چهار نفر از شیعیان محل به ویژه عالم بزرگوار شیخ حسن شحاته موجب تألم و تأسف و نگرانی شدید شد؛ امروز مشکل‌ترین معضل جهان اسلام، سلفی‌های تکفیری هستند که با اعمال وحشیانه خود ضربه سنگینی بر پایه‌های اسلام، آبرو و حیثیت مسلمین در جهان وارد می‌کنند و اسلامی را که آئین رحمت و محبت است، آئین خشونت و خونریزی و قساوت و بی رحمی معرفی می‌کنند.

این بیانیه می‌افزاید: متأسفانه مصر عزیز مواجه با توطئه‌ای صهیونیستی شده که ثبات و امنیت و استقرار آن را هدف قرار داده است و در صورت عدم چاره اندیشی مناسب ممکن است ابعاد آن کل منطقه را فرا گیرد. در دو سال گذشته خشونت‌های فرقه‌ای متوجه اقلیت مسیحی آن کشور بود و اینک متوجه پیروان و اتباع اهل‌بیت علیهم السلام شده است در حالی که محبت اهل بیت علیهم السلام در مصر ریشه‌دار و عمیق است و اینگونه جنایات با طبیعت مردم متدین و شریف مصر هیچ گونه سنخیتی ندارد.

ریشه این جنایات به سخنرانی‌ها و تبلیغات مذهبی خطرناکی بر می‌گردد که گروه‌های وهابی تکفیری بر ضد مذاهب دیگر انجام می‌دهند و طی آن به راحتی خون دیگران را مباح اعلام می‌کنند؛ متأسفانه این تحریکات طی هفته‌های اخیر شدت گرفته و می‌تواند باعث تداوم برادرکشی گردد!

در ادامه این بیانیه آمده است: ما به همراه سایر سازمان و مجامع اسلامی و بین‌المللی جهان ضمن محکوم کردن این جنایت بی سابقه، آمادگی حوزه‌های علمیه را برای هرگونه گفت‌وگوی علمی با علمای مصر در چارچوب تقریب مذاهب و تحکیم وحدت اسلامی اعلام می‌داریم و از علمای محترم الازهر شریف و تمام شخصیت‌هایی که این جنایت فجیع را به شدت محکوم کرده‌اند تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم و از همه علمای اسلام می‌خواهیم که در برابر این جنایت سکوت نکنند و عکس‌العمل لازم را نشان دهند، و از دولت مصر می‌خواهیم که در محاکمه و مجازات عاملان این جنایت تعلل نورزد.

خاضعانه از خداوند قادر متعال می‌خواهیم که اسلام و مسلمین را از شرّ این گروه رهایی بخشد.
انتهای پیام/2258/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها