امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17070
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 88
محمد مهدی‌نژادنوری معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ...

محمد مهدی‌نژادنوری معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه اعضاء کابینه یازدهم به دور از مسائل حزبی انتخاب ‌می‌شوند، گفت: همانطور که رئیس‌جمهور منتخب در سخنان خود اعلام کرد چه قبل و چه پس از برگزاری انتخابات به دنبال شایسته‌سالاری است و افرادی را با روحیه انقلابی که دین‌مدار و ولایت‌مدار هستند برای کابینه انتخاب می‌کند تا کشور مسیر پیشرفت خود را ادامه دهد.

وی 8 شاخص را به عنوان شاخص‌های مشترک اعضای کابینه اعلام کرد.

مهدی‌نژاد دین‌مداری، تقوا و اخلاق‌مداری را از مهم‌ترین شاخصه‌های اعضای کابینه برشمرد و گفت: ولایت‌مداری و قانون‌پذیری و همچنین هماهنگی با جهت‌گیری‌های اساسی رئیس‌جمهور از دیگر شاخصه‌های اعضای کابینه برشمرده می‌شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم اظهار داشت:‌ روحیه مشارکت‌پذیری و کار گروهی، تخصص و تجربه در زمینه مورد نظر، تجربه مفید و موثر در سطوح راهبردی و اجرایی و داشتن برنامه مدون و مکتوب از شاخصه‌های دیگر اعضای کابینه است.

به گفته وی، همچنین سلامت و توانایی جسمی و آمادگی روحی برای تلاش بی‌وقفه نیز جزء سفارشات مقام معظم رهبری برای اعضای کابینه است.

* وزیرعلوم سابقه مدیریت در حوزه‌های کاربردی را داشته باشد

مهدی‌نژاد همچنین در رابطه با شاخص‌های اختصاصی وزیر علوم در کابینه گفت: داشتن تحصیلات دکترا و سوابق تحصیلی حتی‌الامکان درخشان از شاخصه‌های وزیر علوم است.

وی اضافه کرد: همچنین وزیر علوم باید در حوزه‌های پژوهشی و کاربردی فعالیت داشته و سابقه مدیریت دانشگاهی یا موسسه عالی پژوهشی را داشته باشد.

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، سابقه مدیریت و اداره کلان کشور را از شاخصه‌های دیگر وزیر علوم برشمرد.

مهدی‌نژاد با بیان اینکه ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه از تأکیدات مقام معظم رهبری است، اظهار داشت: تجربه فعالیت در حوزه صنعت و ایجاد همکاری بین صنعت و دانشگاه از شاخصه‌های وزیر علوم است.

وی افزود: تسلط بر مفاهیم علم و فناوری و چرخه علم و ثروت و همچنین خوشنامی در بین دانشگاهیان، محققان و صنعتگران نیز از فضیلت‌‌های وزیر علوم در دوره یازدهم است. وزیر علوم باید تجربه تدوین و ارائه اسناد در حوزه علم و فناوری را داشته و با فضای موجود آموزش عالی آشنا باشد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: شخصی که بر مسند وزارت علوم تکیه می‌زند باید از گذشته، حال و آینده آموزش عالی تحلیل مشخصی داشته باشد و کارنامه علمکرد اجرایی وی در دوران مسئولیتش مشخص باشد. همچنین باید برنامه پیشنهادی با کیفیت برای توسعه علم و فناوری ارائه دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها