امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17072
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز و با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران بزرگترین ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، صبح امروز و با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور اسلامی ایران بزرگترین گلخانه پیشرفته کشت محصولات تراریخته در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر استان البرز به بهره‌برداری رسید. با طراحی و ساخت این گلخانه که بزرگترین گلخانه از نوع خود برای کشت محصولات تراریخته در سطح منطقه محسوب می‌شود امکان کشت و تولید این محصولات در داخل کشور فراهم شده و ایران از واردات به این محصول بی‌نیاز می‌شود.

بومی‌سازی فناوری ساخت این گلخانه و همچنین تبدیل شدن ایران به مرجع بین‌المللی در منطقه در خصوص انجام تحقیقات و آزمایش در خصوص محصولات تراریخته و همچنین بومی شدن فناوری ساخت این گلخانه از مهمترین دستاوردهای اجرای این طرح تحقیقاتی و ملی است.

بنابر این گزارش این گلخانه دارای سیستم آبیاری مکانیزه و همچنین سیستم نور دهی اتوماتیک است که به وسیله یک سیستم مرکزی کنترل می‌شود. تمام تجهیزات و وسایل ورودی به این گلخانه در یک اتاق مخصوص ضدعفونی و ایزوله می‌شوند.

در این گلخانه محصولاتی همچون کلزا، برنج و سیب‌زمینی در فاز اول کشت خواهد شد.

در این مراسم علاوه بر رئیس‌جمهور استاندار استان البرز و نسرین سلطان خواه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و همچنین صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار