امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17078
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تحلیف محمدمهدی مفتح منتخب مردم تویسرکان در انتخابات میاندوره‌ای مجلس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تحلیف محمدمهدی مفتح منتخب مردم تویسرکان در انتخابات میاندوره‌ای مجلس نهم در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه) پارلمان برگزار شد.

محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس پیش از برگزاری مراسم تحلیف، گفت: اعتبارنامه آقای مفتح از وزارت کشور واصل شده است، لذا مراسم تحلیف آقای مفتح هم‌اکنون برگزار می‌شود.

سپس محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس که در غیاب لاریجانی و ابوترابی فرد ریاست صحن علنی را بر عهده داشت، ضمن عرض خیرمقدم به مفتح، گفت: مثل اینکه مجلس نهم نتوانست دوری آقای مفتح را تحمل کند و مردم تویسرکان، محمدمهدی مفتح را به مجلس فرستادند.

پس از این سخنان باهنر، مفتح طبق اصل 67 قانون اساسی، متن سوگند را قرائت کرد و قسم‌نامه را امضا کرد.
متن سوگند به شرح ذیل است:

من در برابر قرآن مجید، به خدای قادر متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌نمایم که پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم، ودیعه‌ای را که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی دفاع کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها، استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنها را مد نظر داشته باشم.

پس از قرائت متن سوگندنامه توسط مفتح، باهنر گفت:‌ اداره قوانین مجلس به قید قرعه، آقای مفتح را به عنوان عضو یکی از شعب 15 گانه معرفی کند و پرونده آقای مفتح نیز برای رسیدگی به یکی از شعب 15 گانه ارسال می‌شود.

به گزارش فارس، بر این اساس بعد از پایان تعطیلات تابستانی مجلس، اعتبارنامه مفتح در صحن علنی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها