امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17080
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه پارلمان) کلیات و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه پارلمان) کلیات و جزئیات لایحه اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین‌المللی ترمیم  توسعه را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت با 135 رای موافق، 5 رای مخالف و 7 رای ممتنع از 196 نماینده حاضر در جلسه کلیات این لایحه را تصویب کردند و سپس با 128 رای موافق و 3 رای مخالف و 6 رای ممتنع از 196 نماینده حاضر در جلسه، جزئیات آن را تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، به دولت اجازه داده شد به منظور حفظ قدرت رای و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه، نسبت به افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برنامه تقویت صدای کشورهای در حال توسعه و گذار از طریق پذیره نویسی تعداد 434 سهم به صورت تعهدی اقدام کند.

همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد اقدامات لازم برای پذیره نویسی سهام مذبور و مشارکت در برنامه تقویت صدای کشورهای در حال توسعه و گذار را به مورد اجرا گذارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار