امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17082
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های بخش کشاورزی و همچنین رونمایی از جدیدترین دستاوردهای تحقیقاتی در این حوزه که صبح امروز در مرکز تحقیقات اصلاح بذر و نهال وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد با اشاره به اینکه امروز در تمام بخش‌های کشور از جمله کشاورزی شاهد حرکت جهشی به سمت قله‌ها هستیم گفت: امروز فضای کار، اندیشه و تصمیم‌گیری فضای کاملاً متفاوتی است و هدف‌گیری‌ها متعالی است و برای رسیدن به مرزهای دانش برای تأمین نیازهای کشور از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

وی با تشکر از دست‌اندرکاران این پروژه افزود: من اگر بخواهم توضیح مختصری از کاری که شما در این جا انجام داده‌اید بدهم این است که خداوند در طبیعت استعدادهای گوناگونی را قرار داده است و راه‌های مقابله با آفات نیز در خود طبیعت وجود دارد.

رئیس جمهور ادامه داد: بالاخره آفات کیفیت محصول را تغییر می‌دهد و هزینه اضافی را  تحمیل می‌کند؛ گاه برخورد با آفت‌ها نیازمند استفاده از سمومی است که به بدن بی‌زبان ما منتقل می‌شود و سلامتی را به خطر می‌رساند.

احمدی‌نژاد گفت: کاری که شما در اینجا انجام داده‌اید کار بسیار بزرگی است که از توانمندی‌های طبیعی برای مبارزه با آفات استفاده کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه کاری که انجام شد بالاتر از یک کار کشاورزی در بخش مبارزه با آفات بود افزود: شما می‌توانید خصوصیات مثبت را به سایر موجودات منتقل کنید و این یک انقلاب است شما می‌توانید ویژگی‌های نسلی را در موجودات زنده منتقل کنید به عنوان مثال می‌توانید کاری بکنید که بیماری‌های قلبی و عروقی از بین برود و یا کلیه‌ها مقاوم شود کار شما فضای بی‌انتهایی را در مقابل دانشمندان باز کرده است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه گرچه ظاهر این کار کوچک است اما یک جهش بزرگ محسوب می‌شود گفت: برخی‌ها که در مقابل کارهای بزرگ دیگران احساس کوچکی می‌کنند می‌خواهند کارها را کوچک جلوه دهند و آنها را تخریب کنند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه در طول هشت سال گذشته نزدیک به 800 هزار هکتار که مساحت زمین‌های زیر کشت آبیاری تحت فشار اضافه شده است گفت: اینها نشانه معجزه است؛ نشان دهنده معجزه انسانی است که خود را باور کند امکانات طبیعی تابعی از اراده انسان است، انسان بالاتر از همه موجودات است و همه منابع تابع انسان هستند.

وی با اشاره به اینکه، این استعداد در کشور وجود دارد که ما یک صادرکننده بزرگ در محصولات کشاورزی شویم گفت: باید برخی تنگ‌نظری‌ها و جزئی‌نگری‌ها را در کار کشاورزی را کنار بگذاریم ما این توان را داریم تا تولید محصولات کشور را به 300 میلیون تن برسانیم.

رئیس جمهور ادامه داد: کشور ما ممکن است مزیت‌های نسبی داشته باشد که بتواند محصولات خاصی را به عمل بیاورد ما باید آن را به حد اعلا برسانیم و بتوانیم صادرکننده این محصولات باشیم.

احمدی‌نژاد گفت: اندیشه‌های کوچک و جزئی‌نگری‌ها باید کنار بروند البته کنار خواهد رفت ما باید به جایی برسیم که از تمام استعدادهای خاک استفاده کنیم، خوشبختانه کشور با شتاب بالا حرکت می‌کند و کسی نمی‌تواند حرکت پرشتاب این قطار را متوقف کند.

رئیس جمهور در پایان با اشاره به اینکه کار ژنتیک انتقال خصوصیات مثبت است گفت: امیدواریم بتوانیم خصلت‌هایی همانند اخلاق، ایمان و شجاعت را منتقل کنیم.

پیش از سخنرانی رئیس جمهور صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی و نسرین سلطان‌خواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به ارائه گزارشی از آخرین دستاوردهای این حوزه پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها