امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17083
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان مخالف کلیات لایحه اجازه افزایش سهام جمهوری اسلامی ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه، اظهار داشت: واقعا از دولت جای گلایه دارد که چرا وقتی می‌خواهیم تصمیماتی به این شکل اتخاذ کنیم، ارائه گزارش آن را به دقیقه 90 واگذار می‌کند، دولت باید قبلا اطلاعاتی ارائه می‌کرد و گزارش می‌داد.
 
وی افزود: ما حافظ منافع کشورمان هستیم، باید این اقدامات را انجام دهیم ولی با این رویکرد مخالفیم.
 
پور ابراهیمی با بیان اینکه ما در بانک بین المللی 175 میلیون دلار سهام پذیرفته شده داشتیم، گفت: گر چه دولت مطرح می‌کن دکه این افزایش سهام تعهدی است اما به هر حال هر زمان که بانک بین المللی اراده کند ما ملزم به پرداخت فوری این تعهد هستیم، باید پرسید بانک جهانی در مورد رفع تحریم‌های‌ نابه‌جایی که علیه کشورمان اتخاذ شده، چه اقداماتی انجام داده است.
 
نماینده کرمان در مجلس خاطر نشان کرد: باید دید چه تخلفی انجام شده که در خردادماه سال گذشته بر خلاف تمام تعهدات بین المللی، بانک مرکزی ما را تحریم کردند؟وظیفه دولت در این زمینه چیست؟
 
وی درخاتمه گفت: دولت باید درباره اتفاقات 8 سال گذشته به نمایندگان توضیح دهد و تک تک این موارد باید برای نمایندگان مشخص شود. ما باید بتوانیم از منافع ملی مان دفاع کنیم ولی ما شکل انجام این کار را نمی‌پسندیم.
 
در ادامه این جلسه، نوذر شفیعی نماینده ممسنی در مجلس نیز در سخنانی به عنوان موافق کلیات لایحه اجازه افزایش سهام ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه، اظهار داشت: اگر ما در این بانک حضور و نفوذ بیشتری داشته باشیم بهتر می‌توانیم در سیاست‌های بانک نقش آفرینی کنیم.
 
وی افزود: هر کشوری که در عرصه بین المللی هزینه بیشتری انجام دهد، فایده بیشتری می‌برد، با این مصوبه و افزایش سهام ایران در بانک بین المللی ت رمیم و توسعه جایگاه جمهوری اسلامی ایران را ارتقا می‌دهیم.
 
نماینده ممسنی در مجلس همچنین گفت: بسیاری از کشورها برای اینکه دارای وجهه بین المللی باشند، در نهادهای بین المللی ایفای نقش بیشتری می کنند، بنابراین افزایش سهام ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه به ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی ایران کمک می‌کند.
 
حجت الاسلام سید مهدی موسوی نژاد نماینده دشستان درمجلس در سخنانی به عنوان دیگر موافق کلیات لایحه مذکور، خاطر نشان کرد: افزایش سهام ایران در بانک بین المللی از هر جهت به نفع ما است و مخالفان این لایحه نیز به دلیل ارائه دیر هنگام این گزارش توسط دولت گلایه داشتند و مخالف افزایش سهام ایران نبودند.
 
وی افزود:ما درجهت مقابله با زلزله از تسهیلات این بانک استفاده کرده‌ایم و خدمات این بانک برای رفع فقر و در اجرای برخی پروژه‌ها موثر بوده است و باید بدانیم افزایش سهام ایران در بانک بین المللی ترمیم و توسعه، جایگاه ایران در بانک جهانی را ارتقا می‌دهد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها