امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17085
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزار فارس، حجت‌الاسلام رضا آشتیانی عراقی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزار فارس، حجت‌الاسلام رضا آشتیانی عراقی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با بیان اینکه هفتم تیر مصادف است با شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام (ره) در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در سال 1360 به دست منافقان کوردل اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و جا دارد در این مکان یاد و خاطره آنها را گرامی داریم، چراکه گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی پاسداشت همه خوبی‌هاست و او به تنهایی یک ملت بود.

وی افزود: همگان می‌دانند که شهادت مکمل شخصیت شهید بهشتی بود و وی در آن مقطع از تاریخ، با شهادت مظلومانه خود تمام دسیسه‌‌های دشمنان را نقش بر آب و غبار تهمت‌های بسیار را با خون مطهرش پاک کرد و تطهیر کرد و جا دارد متعهد شویم که رهرو راستین راه آنها که همان راه اسلام ناب محمدی است، باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: باید بدانیم که امنیت، اقتدار و آرامش کنونی کشور ناشی از آثار خون آنها و هزاران شهید گلگون کفن دیگر است و وظیفه همه ما را در حفظ و استمرار آن سخت‌تر می‌کند.

آشتیانی عراقی با اشاره به حضور حماسی مردم که در پاسخ به ندای مقام معظم رهبری و خلق حماسه سیاسی تصریح کرد: امیدوارم که خلق حماسه سیاسی مردم مقدمه حماسه اقتصادی شود و آقای روحانی نیز تمام تلاش خود را در جهت رفع بیکاری، مهار تورم، رونق تولید و بهبود وضع اقتصادی مردم را به کار گیرد و به نحوی عمل کند که همان طور که با پیروزی‌اش مردم شاد شدند، در پایان کار دولتش نیز مردم همانگونه به وی اعتقاد و اعتماد داشته باشند.

نماینده قم با بیان اینکه امیدواریم آقای روحانی بتواند تعامل خوبی با مجلس داشته باشد، ادامه داد: این کار زمانی محقق می‌شود که وی در معرفی کابینه همان طوری که در شعار تبلیغاتی مبنا را تدبیر اعلام کرده بود، وزرای دلسوز، توانمند، مدیر، مدبر، متعهد و در خط ولایت فقیه را به مجلس معرفی کند.

وی اضافه کرد: جا دارد که آقای روحانی از دیدگاه جناحی و حزبی کاملا پرهیز کرده و در رویکرد خود مبارزه با مفاسد اقتصادی را در پیش گیرد و به معاندان نظام اجازه فعالیت ندهد و در مذاکره با بیگانگان حافظ منافع، مصالح ملی و اسلام باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رئیس‌ جمهور منتخب خود یک روحانی و ملبس به لباس روحانیت است، افزود: این مسئله نشانگر آن است که مردم هنوز به روحانیت در مقام امور اجرایی کشور اعتقاد و اعتماد دارند، از این رو انتظار می‌رود حرکت دکتر روحانی در جهت ارزش‌ها، اعتقادات دینی و پاسداری از اسلام باشد و ارتباط مستمر خود را با مراجع عظام حوزه علمیه حفظ کند و از نظرات آنها در اداره کشور کمال استفاده را داشته باشد.

وی با بیان اینکه در انتخابات سال 88 اتهام و ظلم بزرگی به نظام اسلامی توسط فتنه‌‌گران وارد شد، بیان داشت: آن اتهام تقلب در انتخابات بود ولی انتخابات سال 92 نماد حقانیت و سلامت انتخابات بود که اتهام تقلب را، آن هم با فاصله بسیار اندک آرا باطل کرد. عراقی آشتیانی ادامه داد: دشمن در این انتخابات طراحی‌هایی را برای شورش، درگیری و نزاع پیش‌بینی کرده بود که با تدبیر رهبری و اعلام نتایج، دشمنان را در بهت و حیرت فرو برد و نقشه‌های آنها را نقش بر آب و یکبار دیگر مردم‌سالاری دینی را محقق کرد.

نماینده قم با اشاره به پایان کار دولت دهم یادآور شد: جا دارد که از تلاش‌های دکتر احمدی‌نژاد و هیئت دولت در راستای عمران و آبادانی کشور، به ویژه استان قم که چهره آن دگرگون و آباد شده است، کمال تشکر و برای وی آرزوی موفقیت و پیروزی در راستای اهداف انقلاب اسلامی دارم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان با اشاره به حادثه تروریستی در مصر گفت: فتنه‌انگیزی سلفی‌ها در لبنان، مصر، عراق و افغانستان را محکوم می‌کنم و این کارها ننگی برای مسلمانان است و مسلمانان آنها را از خود طرد می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها