امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 170883
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 328
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعــود، نشست خبری «مسجدالاقصی؛ اولویت اسلامی، استمرار مقاومت» امروز دوشنبه با حضور خالد قدومی ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پیروان مــوعــود، نشست خبری «مسجدالاقصی؛ اولویت اسلامی، استمرار مقاومت» امروز دوشنبه با حضور خالد قدومی نماینده حماس در ایران، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در ایران و حسین اکبری رییس مرکز مطالعات و پژوهش مجمع جهانی بیداری اسلامی در خبرگزاری قدس برگزار شد.

در این نشست، ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تقدیر از ملت فلسطین که تمام تلاش خود را برای خنثی‌سازی توطئه‌های صهیونیستی به کار گرفته‌اند، گفت: طرح رژیم صهیونیستی محدود به گیت‌ها و بازرسی نمی‌شود بلکه در چارچوب یک استراتژی برای کل فلسطین است تا کل آن را یهودی‌سازی کند، همچنین [یهودی سازیِ] قدس و مسجد الاقصی با این طرح گام به گام و تدریجی دنبال شود و این رژیم از مسئله اخیر سوءاستفاده کرده است.

ابوشریف این اقدام اخیر را یک فرصت خوب دانست تا آرمان فلسطین را به روال عادی خود بازگرداند و گفت: در نشست ریاض به‌ریاست ترامپ مشخص بود که مسئله فلسطین حذف شده و آنها قصد دارند مسئله فلسطین را حذف کنند.

نماینده جهاد اسلامی در تهران با بیان اینکه "باید این فرصت را به یک طرح ملی فلسطینی تبدیل کنیم و آن را با قدس و با آزادی تمام فلسطین پایان دهیم"، گفت: برای این موضوع امت اسلامی باید با هم متحد شود و نه اینکه با هم مقابله کنند.

ابوشریف ادامه داد: مردم فلسطین باید به این پایداری ادامه دهند و این اعتراضات را ادامه دهند، اما با این فشارها و شدت سرکوب و محاصره مردم فلسطین به‌تنهایی نمی‌توانند مقابله کنند و نیازمند یاری امت اسلامی هستند. مردم فلسطین به وظیفه خود عمل می‌کنند و جوانانی که حتی انتفاضه دوم را ندیده‌اند به میدان آمده و خون خود را در این راه می‌دهند و نیازمند کمک امت اسلامی هستند.

وی افزود: متأسفانه الآن هیچ طرح جایگزینی به‌جز مقاومت نیست الّا طرح صهیونیستی که خواستار تصاحب فلسطین است. یکی از طرح‌ها مسئله (تشکیل) کنفدراسیون با اردن است که طی آن نیروهای اردنی امنیت مرزها را به‌عهده بگیرند. طرح جداسازی کامل نوار غزه نیز طرح دیگری است که به مصر ملحق شود. الآن توطئه‌ای جدید است که در آن یک «خلیفه حفتر» جدید مانند لیبی را به فلسطین تحمیل کنند. در سایه وضع بد جهان عرب، رژیم صهیونیستی طرح‌های خود را پیش می‌برد.

نماینده جهاد اسلامی در تهران گفت: معتقدیم که این فرصت خوبی است که امت باید از آن استفاده کند، این مسئله نیازمند تلاش مضاعف از سوی امت اسلامی است و کشورهای مخلص مانند ایران نیز در این خصوص وظیفه سنگینی دارند.

انتهای پیام/*

آخرین اخبار
پربازدید ها