امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 170884
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 412
به گزارشچپیروان مــوعــود، نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان به دستاوردهای منحصر به‌ فرد و سریعی در  عملیات نظامی خود در مناطق تحت ...

به گزارشچپیروان مــوعــود، نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان به دستاوردهای منحصر به‌ فرد و سریعی در  عملیات نظامی خود در مناطق تحت اشغال جبهه تروریستی النصره در مرزهای سوریه و لبنان دست یافته‌‌اند،‌ عملیاتی که از چهار روز پیش آغاز شده است.

تاکتیک‌های نظامی جدیدی را ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در این عملیات در پیش گرفته‌اند که موجب غافلگیری تروریست‌های النصره در طول قلمون غربی و تپه‌های عرسال لبنان شده و این مسئله به آزادسازی سریع تپه‌ها و ارتفاعات استراتژیکی مهم منجر شده است.

یک فرمانده میدانی به خبرنگار پیروان مــوعــود در دمشق گفت: تپه‌های فلیطه در قلمون غربی پس از پاکسازی کامل آن از لوث تروریست‌های جبهه النصره، در حال حاضر کاملاً امن  است و حدود 36 کیلومترمربع از اراضی تپه‌های استراتژیک مشرف بر اراضی لبنان تحت سیطره ارتش سوریه و مقاومت قرار گرفته است.

این فرمانده میدانی تصریح کرد: نیروها بر تاکتیک نظامی تکیه کرده‌‌اند که به سیطره بر بلندترین ارتفاعات به‌منظور تأمین امنیت دشت‌ها و دره‌ها می‌شود که ارتش و مقاومت توانستند این موفقیت را به‌پشتوانه نیروی هوایی و  توپخانه‌ای محقق کنند.

به‌گفته وی، شمار زیادی از تروریست‌های جبهه النصره تاکنون در این عملیات به هلاکت رسیده‌اند و تروریست‌های باقی‌مانده یا به تپه‌های شهرک الجراجیر و یا تپه‌های شهرک قاره در کوه‌های قلمون در حومه دمشق گریخته‌اند.

این فرمانده میدانی در ادامه به پیروان مــوعــود گفت: گستردگی و قوی‌بودن عملیات ارتش و مقاومت منجر به محاصره تروریست‌های جبهه النصره در تپه‌ها و غارهای موجود در این منطقه شده که هدف قرار گرفتن مواضع و انهدام مهمترین مقرهای آنها را تسریع بخشیده است.

این عملیات موجب می‌شود که تمام منطقه قلمون غربی از سمت شهر الزبدانی تا شهرک فلیطه و مرزهای سوریه با لبنان به‌مسافت بیش از 100 کیلومترمربع امن شود.

نیروهای ارتش سوریه طی چهار سال گذشته تعداد زیادی منطقه را امن و روند آشتی را در این محور حومه غربی دمشق تا قلمون اجرا کردند و اکنون برای ایمن‌سازی مناطق که هسته‌های تروریستی در آن حضور دارند، به‌موازات عملیات مقاومت در خاک لبنان تلاش می‌کنند.

فرمانده میدانی تأکید کرد: گروه‌های تروریستی به‌ویژه پس از انهدام مهمترین مقر ارتباطی خود در خاک لبنان دچار پراکندگی و آشفتگی شده‌اند و این مسئله سبب قطع شدن تماس سرکردگان گروه‌های تروریستی با  عناصر خود شده است.

ورود رزمندگان مقاومت به دشوارترین مناطق و آزادسازی آن و در پیش گرفتن شیوه برخورد مستقیم سبب غافلگیر شدن تروریست‌ها و افزایش آشفتگی و سرخوردگی آنها شده است به‌طوری که  عقب‌نشینی آنها به‌دلیل از دست دادن ارتباط میدانی با یکدیگر به یک واقعیت تبدیل شده و آنها را به گروه‌های کوچک پراکنده تبدیل کرده که زمینه سیطره سریع بر آنها را فراهم می‌کند.

این فرمانده میدانی اضافه کرد: جبهه تروریستی النصره در حال حاضر تنها بر 10 درصد از مجموع 90 کیلومترمربع تپه‌ها و ارتفاعات عرسال سیطره دارد و مواضع اصلی تروریست‌ها در حال فروپاشی است در نتیجه نبرد تپه‌ها به‌سمت فروپاشی گسترده صفوف تکفیری‌ها پیش می‌رود.

به‌گفته فرمانده میدانی،‌ آنها یکی از محورهای مستحکم در منطقه الکسارات و دره حمید در عرسال را در اشغال خود دارند و مرحله بعدی عملیات مقاومت بین قلعه الحصن و الکسارات خواهد بود که مقاومت برای سیطره بر تپه القنزح برای رسیدن به این مناطق تلاش می‌کند.

این فرمانده میدانی حاضر در جبهه‌های قلمون و عرسال اعلام کرد:‌ لبنان و سوریه برای استقبال از پیروزی جدید مرزی آماده می‌شوند.

از سوی دیگر ابوطلحه الانصاری از سرکردگان جبهه تروریستی النصره از فرار 30 عضو این گروه از دشت الخیل در عرسال لبنان و حرکت آنها به‌سمت مناطق تحت سیطره داعش خبر داد.

فرماندهی عملیات مقاومت لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرده بود نبرد با جبهه تروریستی النصره در آستانه پایان خود قرار دارد. این فرماندهی از همه تروریست‌های باقی‌مانده در تپه‌های عرسال خواست با زمین گذاشتن سلاح و تسلیم خود، جان خود را حفظ کنند.

بر اساس این گزارش، منابع میدانی از فرار گسترده تروریست‌های جبهه النصره به‌سمت خطوط تماس با داعشی‌ها در شرق تپه‌های عرسال خبر دادند، این تروریست‌ها سوار بر موتورسیکلت در حال فرار هستند، تروریست‌های دیگر هم به‌سمت وادی حمید و منطقه الملاهی که اردوگاه‌های آوارگان قرار دارد، گریخته‌اند.

به‌گفته یک فرمانده میدانی، رزمندگان مقاومت لبنان امروز توانستند 6 دره بسیار مهم به‌نام‌های دره‌های الخیل،‌ معروف،‌ الضام، کحیل،‌ الدقایق و الزعرور در عرسال را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کنند.

نیروهای مقاومت بخش شرقی تپه‌های عرسال را از لوث تروریست‌های جبهه النصره پاکسازی کردند.

‎بر اساس این گزارش، جبهه النصره همچنان دو گذرگاه اصلی بین قلمون و تپه‌های عرسال را در اشغال خود دارد.

مسئله مهم برای مقاومت آزادسازی منطقه الکسارات و دره حمید و منطقه الملاهی در تپه‌های عرسال است که یکی از مهمترین دژهای گروه تروریستی جبهه النصره در این منطقه قلمداد می‌شود.

‎عرصه میدانی شایستگی بالای حزب‌الله در این نبرد را مورد تأکید قرار می‌دهد که حتماً به آزادسازی کامل تپه‌ها و  ارتفاعات «عرسال» منجر خواهد شد.

تازه‌ترین خبر از منطقه عملیاتی عرسال حاکی است که رزمندگان مقاومت حملات خود به تروریست‌های النصره را از چندین محور به‌سمت دره الخیل و منطقه حصن الخربه آغاز کرده‌اند و خبرها از پیشروی این نیروها در سایه درگیری بسیار شدید با تروریست‌های النصره حکایت می‌کند.

‎هماهنگی میان ارتش سوریه و مقاومت لبنان موجب تسریع در موفقیت این عملیات می‌شود که این هماهنگی تا کنون به آزادسازی نقاط مهمی منجر شده است.

از ابتدای عملیات مقاومت در عرسال، 3500 کیلومترمربع آزاد شده است، حزب‌الله بر آزادسازی کامل مناطق تحت اشغال تروریست‌های تکفیری در عرسال جدی و راسخ است، جبهه النصره همچنان 10 درصد از این مناطق را در اشغال خود دارد. مقاومت حزب‌الله، سرکرده جبهه تروریستی النصره به‌نام ابومالک التلی را به اقدامات غافلگیرکننده‌ تهدید کرده است.

دقت در عملیات و هدف قرار گرفتن مواضع تروریست‌ها، به آنها ضربه وارد کرده است.

انتهای پیام/.*

آخرین اخبار
پربازدید ها