امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1709
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 287
رسول‌علی اشرفی پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته زمین پاک که از دوم اردیبهشت آغاز می‌شود، اظهار داشت:‌ از ...

رسول‌علی اشرفی پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته زمین پاک که از دوم اردیبهشت آغاز می‌شود، اظهار داشت:‌ از جمله برنامه‌های اجرایی به مناسبت هفته زمین پاک، برخورد قاطع با واحدهای آلاینده ضایعات‌سوزی در استان تهران خواهد بود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: در روز زمین پاک شاهد کلنگ‌زنی سایت مدیریت پسماندهای صنعتی و بهداشتی استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: همان‌گونه که قبلا در گزارش‌ها به اطلاع مردم رسانده بودیم طی یک کار منسجم علمی و اجرایی بین دستگاه‌های ذیربط در سطح استان تهران و مراکز علمی با هماهنگی و با راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین کارگروه مدیریت پسماند استان تهران، سایت امحاء و مدیریت پسماندهای صنعتی استان مشخص و با توجه به فراخوانی که در سال 91 از سوی دفتر فنی استانداری تهران بر اساس مصوبات کارگروه مدیریت پسماند داده شده بود نهایتا طرح ارائه شده از سوی قرارگاه خاتم الاوصیا در کارگروه مدیریت پسماند استان پذیرفته و نهایتاً این قرارگاه به عنوان سرمایه‌گذار این سایت انتخاب شد.

وی ادامه داد: این سایت در منطقه عزیز‌آباد کهریزک در مساحتی به وسعت 70 هکتار است که زمین مورد نظر نیز از سوی اداره کل منابع طبیعی استان استعدادیابی و تعرفه گردید.

اشرفی‌پور اضافه کرد: با توجه به حجم قابل توجه پسماندهای صنعتی در استان تهران بی‌تردید راه‌اندازی این سایت کمک مؤثری در سلامت و حفظ محیط زیست استان خواهد داشت.

مدیر کل محیط زیست استان تهران بیان داشت: بر همین اساس از سوی کارگروه مدیریت پسماند استان برنامه‌ریزی شد و منتظر هستیم که گام اول سرمایه‌گذاری فنی از سوی قرارگاه خاتم‌الاوصیا در زمین مورد نظر استقرار یافته و نسبت به کلنگ‌زنی و شروع ساخت سایت مورد نظر با حضور مسئولان ذیربط اقدام شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها