امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17094
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نظام ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور را ادامه دادند و ماده 13 این لایحه را پس از حدود 2 ساعت بحث و بررسی، به تصویب رساندند.

طبق مصوبه مجلس، شرایط داوطلبان عضویت در هیئت مدیره اتحادیه‌ها تعیین شد که عبارت است از:
1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران

2- اعتقاد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران

3- نداشتن سوء‌پیشینه کیفری مؤثر

4- عدم ممنوعیت تصرف در اموال، مانند حجر، ورشکستگی و افلاک
5- عدم اعتیاد به مواد مخدر
6- عدم اشتهار به فساد

7- داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای افراد فاقد سابقه عضویت در هیئت مدیره اتحادیه‌ها

8- داشتن حداکثر سن در زمان ثبت‌نام 75 سال
9- داشتن پروانه کسب معتبر دائم

وکلای ملت در تبصره این ماده مصوب کردند که کمیته‌ای مرکب از نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت،‌ سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دو نفر از اتاق اصناف شهرستان از مراجع ذیصلاح شامل وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سازمان ثبت‌احوال کشور و قوه قضائیه ظرف یک ماه، شرایط مذکور را استعلام می‌نمایند. نمایندگان اتاق اصناف شهرستان در این کمیته نباید خود نامزد انتخابات باشند. تصمیم‌گیری در این کمیته با رای اکثریت آرا صورت می‌گیرد و نتیجه به متقاضی اعلام می‌شود.

طبق مصوبه مجلس، وظیفه این کمیته حصول اطمینان از صحت موارد مندرج در بندهای مذکور از طریق رؤیت اسناد مثبته و بررسی مدارک و شواهد است.

وکلای ملت با 117 رای موافق، 5 رای مخالف و 5 رای ممتنع از 195 نماینده حاضر در جلسه، این ماده را به تصویب رساندند.

در ادامه پیشنهاد الحاق یک تبصره به ذیل ماده مذکور مطرح شد که با 121 رای موافق، 10 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 195 نماینده حاضر در جلسه، به تصویب رسید.

به موجب تبصره الحاقی مصوب شده، افرادی که صلاحیت آنها توسط کمیته فوق‌الذکر رد شده باشد، می‌تواند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ رای کمیته مزبور تقاضای بررسی مجدد نمایند. مرجع رسیدگی مجدد، کمیسیون نظارت شهرستان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها