امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 170945
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۱۴
تعداد بازدید: 332
به گزارش پیروان موعود به نقل از «شيعه نيوز»، همزمان با ادامه آتش‌بس میان حزب‌الله و جبهه النصره در عرسال، ارتش لبنان نیز مشغول ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از «شيعه نيوز»، همزمان با ادامه آتش‌بس میان حزب‌الله و جبهه النصره در عرسال، ارتش لبنان نیز مشغول آماده شدن برای جنگ علیه داعش و بیرون راندن این گروه از تپه‌های القاع و بعلبک است. اعضای این گروه با خروج از عرسال مخالفت کرده‌اند.

یک منبع رسمی احتمال داد که ارتش لبنان به فشار نظامی بر تروریست‌های داعش تا زمان شمارش معکوس آغاز جنگ علیه آن‌ها تا بعد از روز ملی ارتش که مصادف با اول اوت است، ادامه بدهد. ارتش لبنان از روز جمعه به شکل جدی تحرکات آن‌ها را زیر نظر گرفته و داعشی‌ها را مورد هدف حملات هوایی قرار داد.

در همین راستا، عباس ابراهیم، مدیرکل سازمان امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که اوضاع روبه راه است و براساس توافق پیش می‌رود. وی که بر این توافق نظارت داشته از دادن اطلاعات درباره مراحل توافق و اجرای آن که به گفته وی ۷۲ ساعت زمان می‌طلبد، خودداری کرده است.

یک منبع لبنانی آگاه از این توافق اعلام کرد که پنج اسیر حزب الله که النصره توافق کرده آن‌ها را آزاد و به ترکیه و بعد از آنجا به بیروت منتقل کند، هر لحظه احتمال دارد که به ترکیه برسند. برخی منابع نیز می‌گویند سه تن از نیروهای حزب الله پنجشنبه شب راه خود را در عرسال گم کردند و وارد مناطق تحت سیطره جبهه النصره شدند و در نتیجه تعداد اسرای حزب الله به هشت مورد رسیده است.

یک منبع دیگر نیز اعلام کرد که این توافق شامل بندی است که به خانواده‌های تروریست‌های النصره در عرسال اجازه انتقال به سوریه را می‌دهد و همین مسئله به افزایش تعداد آوارگان منجر می‌شود به ویژه کسانی که در داخل این شهرک هستند تا اسامی‌شان ثبت شده و به ادلب یا به روستاهایی که در قلمون شرقی هستند، منتقل شوند.

تعداد کسانی که خواهان انتقال شده‌اند ۵۰۰ خانواده هستند. به گفته منابع آگاه افزایش تعداد آوارگانی که مایلند به داخل سوریه منتقل شوند تأمین اتوبوس‌های بیشتر و تدابیر امنیتی اضافی را می‌طلبد. این مسئله همچنین تجهیزات لجستیک اضافی را نیز می‌طلبد.

همچنین ریما کرنبی، معاون شهردار عرسال گفت: گروه‌های مسلح شامل ۲۰۰ عضو از عناصر النصره در راس آنها ابومالک التلی بدون خونریزی عرسال را ترک خواهند کرد.

وی گفت: این امر در جریان توافقاتی است که بین حزب‌الله لبنان و النصره صورت گرفته است.

آخرین اخبار
پربازدید ها