امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 15
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 170947
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۸:۱۴
تعداد بازدید: 363
به گزارش پیروان موعود به نقل از «شيعه نيوز»، وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه خطاب به دبیر کل سازمان و رئیس شورای امنیت این سازما ...

به گزارش پیروان موعود به نقل از «شيعه نيوز»، وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه خطاب به دبیر کل سازمان و رئیس شورای امنیت این سازما اعلام کرد که وضعیت غیرانسانی که مردم دو شهر الفوعه و کفریا چندین سال در آن به سر می برند، مانع ارائه هر نوع کمک انسان دوستانه است.

وزارت خارجه سوریه افزود: جامعه به اصطلاح بین المللی!، مردم کفریا و الفوعه را در چنگال سازمان های تروریستی فعال در ریف ادلب - و در راس آنها جبهه النصره که در فهرست بین المللی تروریسم قرار دارد - رها و سازمان ملل تسهیل حرکت کاروان های کمک رسانی به منطقه را متوقف کرده است.

وزارت خارجه سوریه از سازمان ملل که امروز برای بررسی اوضاع انسانی در سوریه نشست برگزار می‌کند، خواست برای پایان دادن به مشکلات اهالی دو شهرک الفوعه و کفریا که گروه‌های تروریستی تلاش دارند از طریق تشدید محاصره و سیاست گرسنه نگاه‌ داشتن آن‌ها را قتل عام کنند، اقدامی فوری انجام دهد.

شهرک شیعه نشین الفوعه و کفریا در حومه ادلب در شمال سوریه 40 هزار نفر جمعیت دارد که از بیش از دو سال قبل تاکنون در معرض محاصره گروههای تروریستی جیش الفتح ، احرار الشام ، جبهه النصره و جند‌الاقصی است. مردم این دو شهرک در پی محاصره از سوی تروریست‌ها با کمبود شدید غذا، آب و دارو مواجه هستند وعلاوه مشکلات ناشی از محاصره، به طور مستمر هدف حملات موشکی، خمپاره‌ای تروریست‌ها قرار می‌گیرند.

آخرین اخبار
پربازدید ها