امروز : سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 16
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171061
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۴۲
تعداد بازدید: 332
به گزارش «پپیروان موعوئ»، «مسعود بارزانی» در گفتگو با روزنامه «الحیات» با ادعای اینکه در صورت مشارکت حشد ...

به گزارش «پپیروان موعوئ»، «مسعود بارزانی» در گفتگو با روزنامه «الحیات» با ادعای اینکه در صورت مشارکت حشد شعبی در آزادسازی منطقه تلعفر، نگرانی هایی درباره آنچه عملیات انتقام جویانه علیه بی گناهان خواند، وجود دارد، ادعا کرد: جنگ طایفه ای در عراق وجود دارد. دولت حاکمیت ندارد و دلیل ناکامی آن هم انزوای اهل سنت است.

بارزانی افزود: با حشد شعبی مشکلی نداریم اما ما هرگز اجازه ورود این نیروها به اراضی کردستان را نخواهیم داد. هرگز به جنگ دعوت نمی کنیم اما اگر برما تحمیل شود، حق دفاع از خود را داریم.

وی بار دیگر بر برگزاری همه پرسی استقلال کردستان تاکید کرد و افزود: نمی خواهیم تجربه یکصد ساله شکست خورده مملو از تراژدی با دولت عراق دوباره تکرار شود. نتایج همه پرسی برای استقلال کردستان ما را به ازسرگیری گفتگوها با بغداد موظف می کند.

این مقام کردستان عراق در ادامه ادعا کرد: دولت عراق تقسیم شده و پایه های همکاری و قانون اساسی را نقض کرده است. جنگ طایفه ای در عراق وجود دارد و دولت حاکمیتی ندارد. منزوی ساختن اهل سنت دلیل آن است.

بارزانی همچنین مدعی شد که مقامات ایرانی صراحتا از موفقیت در تحقق برنامه خود در خصوص  افتتاح اتوبان  تهران، بغداد، دمشق و بیروت خبر داده اند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها