امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171075
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 598
به گزارش «شيعه نيوز»، شمار شهدای جنایت هولناک داعش و طالبان در  منطقه شیعه نشین میرزاولنگ در استان سرپل أفغانستان به۶۰ نفر رسید.مردم ...

به گزارش «شيعه نيوز»، شمار شهدای جنایت هولناک داعش و طالبان در  منطقه شیعه نشین میرزاولنگ در استان سرپل أفغانستان به۶۰ نفر رسید.

مردم منطقه میگویند تروریستها که برخی پرچم سیاه داعش و برخی پرچم طالبان را در دست دارند ۴۷ دختر جوان را بعنوان برده جنسی با خود برده اند.
علل حکومت در فرستادن نیروهای کمکی به  سرپل با انتقادات گسترده شهروندان مواجه شده است. آنها حکومت و نیروهای ناتو را متهم به سکوت در برابر قتل عام مردم در منطقه میرزاولنگ می‌کنند و می‌گویند که مقامات دولتی هیچ‌کاری برای نجات جان مردم در این منطقه انجام نداده‌اند.

استاندار سرپل میگوید بر اثر درگیری چند روز آخر بیش از ۶۰۰ خانواده اواره شده اند. آقای وحدت به خبرنگاران گفته هنوز عملیات نظامی برای سرکوب مخالفان مسلح دولت در میرزاولنگ اجرا نشده است، اما به زودی آغاز خواهد شد.

استاندار سرپل می‌افزاید که منطقه میرزاولنگ  به یک مر کز تجمع طالبان و داعشیان  تبدیل شده است.
گفتنی است  تعدادی از ۱۵۰ خانواده ای که توسط طالبان و داعش در میرزاولنگ  سرپل به اسارت گرفته شده بودند با دخالت بزرگان قومی این منطقه، شامگاه امروز  رها شدند.


برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها