امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1711
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۹
تعداد بازدید: 264
حجت‌الاسلام عبدالکریم فرحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وضعیت مدارس علمیه در سراسر کشور اظهار کرد: امسال مدارس واجد شرایط ...

حجت‌الاسلام عبدالکریم فرحانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وضعیت مدارس علمیه در سراسر کشور اظهار کرد: امسال مدارس واجد شرایط حوزه‌های علمیه افزایش پیدا کرده و به 418 مدرسه رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: ستاد پذیرش حوزه‌های علمیه نسبت به ارزیابی علمی، پژوهشی، تربیتی و مدیریتی مدارس اقدام می‌کند بر همین اساس تنها در مدارسی پذیرش صورت می‌گیرد که فضای آموزشی کاملی در اختیار دارند و شرایط آموزشی و پژوهشی مدرسه استاندارد است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه عنوان داشت: حوزه‌های علمیه از پشتیبانی مردم و کمک خیرین برخوردار هستند و با کمک آنها تجهیز و آماده‌سازی می‌شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته 23 هزار و 163 نفر برای آزمون پایه اول حوزه علمیه به صورت اینترنتی ثبت‌نام کردند که از این تعداد 12 هزار و 844 نفر قبول شدند که در 372 مدرسه در کشور مشغول تحصیل هستند.

فرحانی با اشاره به توزیع مدارس حوزه علمیه در استان‌های کشور گفت: استان‌های مختلف متناسب با جمعیت و متقاضیان از فضای آموزشی برخوردار می‌شوند و بر همین اساس بیشترین مدارس علمیه در استان‌های قم، تهران، خوزستان و فارس است.
انتهای پیام/78003/خ20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها