امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 July 15
۰۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171127
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۴۵
تعداد بازدید: 333
به گزارش پیروان موعود، العهد همچنین نوشت: دیده بان حقوق بشر روز پنج شنبه نسبت به احتمال اجرای حکم اعدام قریب الوقوع علیه ۱۴ فعال مسالمت آمیز در استان ...

به گزارش پیروان موعود، العهد همچنین نوشت: دیده بان حقوق بشر روز پنج شنبه نسبت به احتمال اجرای حکم اعدام قریب الوقوع علیه ۱۴ فعال مسالمت آمیز در استان قطیف عربستان هشدار داد.

براساس این گزارش، «ساره لیا ویتسن» مدیر بخش خاورمیانه در سازمان دیده بان حقوق بشر در این باره گفت: شرکت های روابط عمومی و مشاوران مدیریتی در عربستان سعودی اخیرا ایجاد اصلاحات در عربستان را تبلیغ می کنند در حالی که از زمان تغییر رهبری این کشور، عملیات اعدام افزایش یافته است.

وی افزود: عملیات اعدام نمی تواند راه حلی برای توقف جنایت ها باشد علی الخصوص اینکه این اعدام ها از سوی سیستم قضایی معیوبی صادر می شود که ادعاهای شکنجه را رد می کند.

خانم لیا ویتسن بیان کرد: سران جدید عربستان اگر واقعا خواهان انجام اصلاحات در این کشور هستند باید فورا اعدام فعالان قطیف را متوقف کنند و به محاکمه های ناعادلانه پایان دهند.

براساس اعلام دیده بان حقوق بشر، مقامات عربستان ۱۵ جولای گذشته این ۱۴ فعال را از شهرستان الدمام به زندان الحائر در ریاض منتقل کرده اند و هیچ گونه توضیحی در این زمینه ارائه نکرده اند.

این سازمان بین المللی به نقل از نزدیکان چهارده فعال قطیف اعلام کرده است که برخی از آنها از آن زمان تاکنون در سلول های انفرادی و به دور از جهان خارجی زندانی شده اند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها