امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17113
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 47
به گزارش فارس به نقل از دیلی‌نیوز، رایانه‌های شخصی رومیزی کم‌کم از دنیای فناوری کناره‌گیری می‌کنند و لپ‌تاپ‌ها هم به دنبال آن‌ها در حال از دست دادن ...

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌نیوز، رایانه‌های شخصی رومیزی کم‌کم از دنیای فناوری کناره‌گیری می‌کنند و لپ‌تاپ‌ها هم به دنبال آن‌ها در حال از دست دادن محبوبیت خود هستند تا نسل جدید فناوری‌های همراه یعنی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی جایگزین این محصولات شوند.

کارشناسان مرکز IDC اعلام کردند که در فصل نخست سال 2013 میلادی در مجموع 76.3 میلیون دستگاه رایانه شخصی وارد بازار جهانی شد که این رقم نسبت به تعداد رایانه‌های شخصی عرضه شده در مدت مشابه سال قبل کاهش 14 درصدی را نشان می‌دهد.

در حالی که کارشناسان از قبل میزان کاهش فروش جهانی رایانه‌های شخصی در دوره زمانی یاد شده را 7.7 درصد پیش‌بینی کرده بودند، رقم واقعی دو برابر پیش‌بینی قبلی کارشناسان بود.

گفته می‌شود،‌ از سال 1994 به بعد که مرکز تحقیقاتی IDC مطالعات خود را در زمینه فروش جهانی رایانه‌های شخصی آغاز کرد، این بدترین سال برای فروش این محصولات بوده است.

مرکز تحقیقاتی گارتنر هم در یک گزارش مجزا نوشت که در سه ماهه نخست امسال 11 درصد از فروش جهانی رایانه‌های شخصی کاسته شد.

باید توجه داشت که حتی عرضه سیستم‌عامل ویندوز 8 مایکروسافت هم نتوانست روی این روند نزولی تاثیر بگذارد و سرانجام این نتایج حاصل شد.

"باب دونل"(Bob Donnell) مدیر برنامه‌های مرکز مشتری‌ها و نمایشگرها در شرکت IDC در این خصوص گفت: «واضح است که عرضه سیستم‌عامل ویندوز 8 مایکروسافت نتوانست محبوبیت رایانه‌های شخصی را افزایش دهد و اثر مثبت در این بازار برجا بگذارد. مایکروسافت باید تصمیمات جدی در این زمینه اتخاذ کند و برای حرکت رو به‌جلو در حوزه رایانه‌های شخصی اقدامات تازه انجام دهد».

یکی از عواملی که رایانه‌های شخصی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی محبوبیت کمتری داشتند، قیمت بالاتر آن‌ها نسبت به گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی بود. در حالی که رایانه‌های شخصی طی دوره زمانی یاد شده با میانگین قیمت 500 تا 1500 دلار به فروش رسیدند، گوشی‌های هوشمند با پایه قیمت 99 دلار وارد بازار شدند. بسیاری از رایانه‌های لوحی که در بازار فروخته شدند هم بین 200 تا 300 دلار قیمت داشتند.

در فصل نخست سال 2013 میلادی فروش جهانی رایانه‌های لوحی 142.4 درصد افزایش یافت و این اتفاق نشان داد که کاربران تمایل بیشتری به استفاده از سیستم‌های رایانه‌ای با نمایشگر کوچکتر دارند.

مرکز تحقیقاتی IDC در ادامه گزارش خود همچنین اعلام کرد که در فصل نخست سال 2013 در مجموع 919 میلیون دستگاه گوشی هوشمند و 350 میلیون دستگاه لپ‌تاپ و رایانه شخصی در جهان به فروش رسید.

انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها