امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 171137
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 291
به گزارش «پیروان موعود»، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در دیدار با جبار اللعیبی وزیر نفت عراق گفت که ثبات عراق برای عربستان مهم است و ما ...

به گزارش «پیروان موعود»، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در دیدار با جبار اللعیبی وزیر نفت عراق گفت که ثبات عراق برای عربستان مهم است و ما قصد داریم روابط خود با عراق را در همه زمینه‌ها توسعه دهیم.

دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه به‌ویژه فرصت‌های مشترک همکاری در زمینه‌های اقتصادی، بازگشایی گذرگاه‌های مرزی، تشویق مبادلات بازرگانی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عربستان در عراق گفتگو کردند.

در این دیدار همچنین درباره همکاری مستحکم دو کشور در خصوص هماهنگ کردن سیاست‌های نفتی بحث و تبادل نظر شد و دو طرف بر پایبندی کامل کشورشان به توافق کاهش تولید نفت تا رسیدن به توازن در بازارها تاکید کردند.

اخیرا شماری از مقامات عراقی از جمله مقتدی صدر رهبر جریان صدر حیدر العبادی نخست‌وزیر و قاسم الاعرجی وزیر کشور عراق به عربستان سفر کرده‌اند.

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان بیست و پنجم فوریه گذشته (هفتم اسفند 1395) به عراق سفر کرد که این اولین سفر یک مقام بلندپایه سعودی به عراق پس از چهارده سال از زمان سقوط صدام دیکتاتور معدوم این کشور به شمار می‌رفت.

شایان ذکر است که عربستان سعودی یکی از مهمترین عوامل حمایت کننده از گروه های تروریستی و اندیشه تکفیری است و با حمایت های خود از گروه های تروریستی مختلف، دولت های مختلفی از جمله سوریه و عراق را تهدید کرده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها