امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17120
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» برخی از روز گذشته خبری مبنی بر آمادگی واشنگتن برای برقراری پرواز مستقیم به تهران را منتشر و عنوان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» برخی از روز گذشته خبری مبنی بر آمادگی واشنگتن برای برقراری پرواز مستقیم به تهران را منتشر و عنوان کردند: نماینده وینابل (تنظیم کننده قوانین و مقررات دولتی ایالات متحده) در جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای آماده‌سازی یاداشت تفاهم مورد نیاز دولت‌های آمریکا و ایران در برقراری خطوط پروازی بین شهرهای دو کشور اعلام کرده است.

این فرد که ظاهراً "ج" نام دارد، در این‌باره گفته است: با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته در واشنگتن، در صورت موافقت ایران آماده انجام مذاکرات به نمایندگی از طرف ‌دولت جمهوری اسلامی‌ با ادارات مرتبط در واشنگتن و آماده سازی یادداشت تفاهم مورد نیاز است.

وی همچنین خطوط هوایی دلتا را به عنوان طرف آمریکایی مورد نظر مبنی بر ارائه خدمات در این خط پروازی به اتفاق هواپیمایی جمهوری اسلامی معرفی کرده است.

یکی از رسانه‌ها درباره وینابل مدعی شده است: وینابل با 115 سال سابقه فعالیت و ترکیبی خاص از وکلا مانند دادستان کل ایالات متحده (دولت کارتر) در تنظیم مقررات و روابط دولتی واشنگتن مشارکت مستقیم دارد.

به گزارش فارس برای اطلاع هر چه بیشتر از این موضوع، تماسی تلفنی با یکی از مسئولان صنعت حمل و نقل هوایی داشتیم و از وی در این‌باره بیشتر جویا شدیم.

این مقام آگاه به خبرنگار ‌خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: اولاً اینکه ماهیت این فرد هنوز کاملاً برای ایران مشخص نشده و ایالات متحده آمریکا هم اعلام نکرده است که وی را به نمایندگی و نیابت از خود‌ برای انجام این کار به ایران فرستاده‌ است.

وی تأکید کرد: این فرد به طور رسمی از هیچ کانالی به عنوان نماینده آمریکا به ایران، معرفی نشده است و هویت نامشخصی دارد.

این مقام آگاه اضافه کرد: وی از کشور ایران می‌خواهد که به این شخص وکالت دهیم تا به عنوان نماینده ایران با ایالات متحده آمریکا مذاکره کند تا خط هوایی ایران به آمریکا راه‌اندازی شود، وی در واقع از ایران می‌خواهد به او وکالتی دهیم تا مثلاً در آمریکا پیگیر راه‌اندازی این خط هوایی شود.

وی اظهار داشت: شخص مذکور حدود چهار سال است که به ایران رفت و آمد می‌کند و پیگیر اخذ این مجوز از ایران برای راه‌اندازی خط هوایی تهران ـ واشنگتن و رایزنی‌ها است، او می‌‌خواهد ما این وکالت را به وی بدهیم تا به عنوان نماینده ایران پیگیر راه‌اندازی خط هوایی بین دو کشور شود و مثلاً پا در میانی کند.

وی تصریح کرد: بار‌ها به این شخص اعلام شده است که صحیح نیست ایران درخواستی را برای برقراری پرواز مجدد بین ایران و آمریکا ارائه دهد چون آمریکا خود خط هوایی را کنسل کرده است و بهتر است خود دایر کند.

این مقام مسئول صنعت حمل و نقل هوایی تأکید کرد: به این فرد تفهیم کرده‌ایم که اگر ایران قصد مذاکره برای برقراری این خط هوایی را داشته باشد خود بهتر می‌تواند یک وکیل از ایران برای پیگیری این موضوع به آمریکا بفرستد، وقتی وکلای زبده ایرانی داریم چرا یک وکیل آمریکایی پیگیر این موضوع باشد.

این مقام آگاه اضافه کرد: در کل فرد مذکور دنبال کسب وکالت از ایران برای پیگیری امور برقراری پرواز بین ایران و آمریکا بوده و ظاهراً بیشتر به حق‌الوکاله خود می‌اندیشد.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها