امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 17125
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 82
عبدالکریم رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد موضوعات بررسی شده در جلسه عصر دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این ...

عبدالکریم رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، در مورد موضوعات بررسی شده در جلسه عصر دیروز کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این جلسه طرح دو فوریتی اجازه افزایش سهام ایران در بانک بین‌المللی ترمیم و توسعه (IBRD) که صبح امروز در صحن علنی مطرح شد، در کمیسیون بررسی و پس از بحث و تبادل نظر مصوب شد.

* افزایش سهام ایران در بانک ترمیم و توسعه جهانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای افزایش حق رأی جمهوری اسلامی ایران در بانک ترمیم و توسعه جهانی و استفاده از تسهیلات آن برای توسعه کشور، ناگزیر از افزایش سهام در این بانک هستیم.

وی با بیان اینکه با این لایحه سهم ایران در این بانک، 343 سهم بیش از گذشته خواهد شد، گفت: از ابتدای عضویت ایران، حدود 2 میلیارد دلار تسهیلات برای انجام پروژه‌های مختلف از این بانک جذب شده و با این افزایش سهام، کمک‌های اعتباری بیشتری دریافت خواهیم کرد.

رجبی گفت: موضوع بعدی مربوط به لایحه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بود که نیاز به مصوبه مجلس داشت و براساس آن ایران در صندوق بین‌المللی ضمانت سرمایه‌گذاری، اعتباری با رقم سالیانه 3 هزار دلار می‌سپارد تا تحت پوشش بین‌المللی سرمایه‌گذاری باشد.

این نماینده مجلس افزود: دستور دیگر جلسه کمیسیون، ادامه رسیدگی به لایحه مالیات‌های مستقیم بود که یک ماده دیگر آن به تصویب رسید.

* تصویب اخذ مالیات نقل و انتقال املاک

رجبی تصریح کرد: براساس این ماده، پرداخت مالیات نقل و انتقال املاک اجباری است یعنی مشاوران املاک یا هر مؤسسه‌ای که معاملات ملکی را ثبت می‌کنند، ضامن مالیات آن خواهد بود و باید آن را از افراد اخذ کند.

وی با بیان اینکه عدم اخذ این مالیات تخلف است، گفت: مشاوران املاک، ادارات ثبت و شوراهای روستا ضامن این مالیات هستند.
انتهای پیام/ آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها